Zorla evlendirilmek istenen Suriyeli çocuğu ağabeyi atmış!

Kilis’te zorla evlendirilmek istendiği için intihara kalkıştığı söylenen Suriyeli 16 yaşındaki D.H.'yi, ağabeyinin aşağı attığı ortaya çıktı.

Zorla evlendirilmek istenen Suriyeli çocuğu ağabeyi atmış!

Kilis’te dün zorla evlendirilmek istendiği için intihara kalkıştığı ileri sürülen  Suriyeli 16 yaşındaki D.H.'nin, ağabeyi tarafından aşağı atıldığı ortaya çıktı. Tedavisi tamamlanan genç kız taburcu edilerek devlet korumasına altına alınırken, Suriyeli kızı aşağı attıktan sonra döven ağabeyi M.H. ise tutuklandı.

Olay, dün öğle saatlerinde Kartalbey Mahallesi'nde meydana geldi. Ülkesindeki iç savaştan annesi ve ağabeyiyle kaçarak Kilis'te bir apartmanın 3'üncü katında kirada yaşayan D.H., ailesi tarafından kendisinden yaşça büyük ve istemediği biriyle para karşılığı evlendirilmek istendi. Bunun üzerine çıkan tartışmada çocuğu 28 yaşındaki ağabeyi M.H. tarafından evin üçüncü katından aşağı atıldı. Aşağı inen öfkeli ağabey bu defa da çocuğu döverek, yeniden eve götürmek istedi. Olayı görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri çocuğu hastaneye götürürken, anne ve ağabeyi ise polis tarafından gözaltına alındı.

Kız çocuğu koruma altına alındı

Hastanede tedavisi tamamlanan Suriyeli D.H.'nin psikolog nezaretinde ifadesi alındı. Çocuğun ifadesinde para karşılığı yaşça kendisinden büyük birisiyle evlendirilmek istenmesine karşı çıkması nedeniyle çıkan tartışmada ağabeyi tarafından aşağı atıldığını söyledi. D.H., ağabeyinin ayrıca kendisini dövdüğünü söyledi. Suriyeli çocuğun ifadesinin ardından devlet korumasına alınarak Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen D.H.'nin annesi F.K. serbest bırakılırken, ağabeyi M.H. ise tutuklanarak cezaevine konuldu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler