YPG'den Afrin açıklaması: 'Hiçbir saldırıyı karşılıksız bırakmayacağız'

Afrin’e yönelik saldırı planlarına ilişkin konuşan YPG Genel Komutanı Sipan Hemo, bu saldırıların başarılı olamayacağını vurguladı. YPG Genel Komutanı Sipan Hemo, Türkiye’den gelecek bir müdahalenin işgal anlamına geleceğini belirterek “Biz meşru savunma hakkımızı kullanıyoruz. Hiçbir saldırıyı cevapsız bırakmayacağız” dedi.

YPG'den Afrin açıklaması: 'Hiçbir saldırıyı karşılıksız bırakmayacağız'

AKP’nin Rojava’nın Afrin kantonuna yönelik saldırı planlarına ilişkin konuşan YPG Genel Komutanı Sipan Hemo,“Hiçbir saldırıyı cevapsız bırakmayacağız” diyerek, Rusya’yı da gözlemci olmak yerine saldırılara karşı tutum almaya çağırdı.

AKP’nin desteklediği cihatçı grupların Afrin’e dönük saldırılarıyla ilgili konuşan Hemo, bu saldırıların başarılı olamayacağını belirterek, “Biz her zaman Türk işgal güçleri karşısında direndik. Suriye topraklarını işgal etmek isteyen Türk devletidir. Biz meşru savunma hakkımızı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

'Rusya, işgale karşı net olmalı'

ANF'de yer alan habere göre, bölgede bulunan Rusya’nın pozisyonuna da değinen ve Rusya’nın AKP’nin işgal tehditlerine karşı tavır ve yaklaşımlarının yetersiz olduğunun altını çizen Hemo, Rusya’yı saldırılara karşı güçlü bir tutum almaya davet etti.

Hemo, Rusya ile bir mutabakat sağladıklarını ifade ederek, “Türk devletine bağlı çete gruplarına karşı güçlerimiz güçlü bir şekilde cevap veriyor. Kendi alanlarımızı savunma gücüne sahibiz. Eğer Rusya, Türk devletinin saldırılarını kabul etmiyorsa doğru bir tavır ortaya koymalıdır. Rusya ile beraber özellikle Şehba bölgesinde sağladığımız mutabakat doğrultusunda hareket edeceğiz. Ve herkesin şunu iyi bilmesi gerekiyor. Hiçbir saldırıyı cevapsız bırakmayacağız” diye konuştu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler