Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız!

Cumhuriyet Halk Partili Fatma Hürriyet Kaplan, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın gizli oylama kuralını deldiği o anları cep telefonuyla kayda alırken fiziki saldırıya uğradı. Kaplan kürsüdeki konuşmasında, "Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız" dedi.

Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız!

Pazartesi gününden bu yana Meclis Genel Kurulu’nda yapılan Anayasa değişiklik teklifinin ilk tur görüşmelerinde bugün 3. madde için gizli oylama sırasında yaşananlar büyük gerilime yol açtı.

Bahsi geçen anayasa teklifinin üçüncü maddesi milletvekili seçilme yaşının 18’e indirilmesini sağlıyor. İşte tamda 3. maddenin oylandığı o sıralarda Meclis’te yer yerinden oynadı. Meclis Genel Kurulu’nda, Anayasa değişiklik teklifinin birinci tur görüşmelerinde 3. madde için gizli oylama yapılırken gerginlik yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partili Fatma Hürriyet Kaplan, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın gizli oylama kuralını deldiği o anları cep telefonuyla kayda alırken fiziki saldırıya uğradı.

Fiziki müdahale bir anı, CHP ve AKP’li vekillerinde içine girdiği büyük bir gerilime dönüştü.

Yaşananların ardından mağdur edebiyatına sığınan Elitaş, kamerayla çekimin yapılmasının kendilerini ‘tahrik’ ettiğini savundu.

Boynunda kızarıklıklar oluşan CHP’li Kaplan, TBMM’deki oturumu yöneten Ahmet Aydın’dan söz isteyerek yaşananları kürsüden değerlendirdi.

AKP’li Elitaş’ın sözlerine atıfta bulunan CHP’li Kaplan, “Mağdur edilen ben müdahale, fiziki müdahale uğrayan ben, konuşan siz, gene mağdur olan siz. Yine burada çıkıp hikaye anlatan siz.” dedi.

Bir Grup Başkanvekiline kadına fiziksel müdahalede bulunmanın yakışmadığının altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İdari Amiri AKP’li Ahmet Gündoğdu’yu da kınadı.

Elindeki telefonun resmen gasp edildiğini ve fiziki müdahaleye maruz kaldığını işaret eden CHP’li Kaplan, “Bakın boynumun halini görüyor musunuz? Yalancı da sizsiniz, burada insanları kandırmaya çalışıyorsunuz, kınıyorum. Bir kadına saldırabilecek kadar, gözü dönmüş olmanızı kınıyorum. Bir kadına müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızdan dolayı sizi kınıyorum.” dedi.

Yaşananların etkisi altında olan CHP’li Kaplan, bütün bu tartışmaların ve arbedelerin başkanlık hırsından olduğunu ifade ederek, “Bir kere daha söylüyorum; Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasanız, yere batsın hırsınız…” dedi. (CHP GÜNDEMİ)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler