Yandaş Sabah gazetesi, Cumhuriyet Davası'nın kararını mahkemeden önce açıkladı

Yandaş Sabah gazetesi, Cumhuriyet çalışanlarının yargılandığı davanın kararını mahkemeden önce duyurdu. SEGBİS’e kaydedilen mütalaada yer almayan “Hakan Karasinir” ismi, Sabah’ın yayımladığı belgede vardı. Hakan Karasinir ara kararda tahliye edildi. Sabah gazetesi ise skandal fark edilince belgeyi internet sayfasından kaldırdı.

Yandaş Sabah gazetesi, Cumhuriyet Davası'nın kararını mahkemeden önce açıkladı

5 gün süren Cumhuriyet davasında ara karar açıklandı. Mahkemenin ara kararında Güray Öz, Musa Kart, Bülent Utku, Hakan Kara, Önder Çelik, Kemal Güngör ve Turhan Günay tahliye edildi. Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Akın Atalay, Murat Sabuncu’nun tutukluluğunun devamına karar verildi.

ODATV’nin haberine göre, duruşma savcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Hacı Hasan Bölükbaşı mütalaasında 5 sanık için tahliye talep etti. O isimler; Bülent Utku, Musa Kart, Turhan Günay, Mustafa Kemal Güngör ve Güray Etkin Öz idi.

Ancak Sabah’ın “savcılık mütalaası” diye yayımladığı belgede ise altıncı kişi olarak bir Cumhuriyet çalışanının daha tahliyesi isteniyordu. Savcının onlarca insanın önünde okuduğu, SEGBİS’e kaydedilen mütalaada yer almayan “Hakan Karasinir” ismi, Sabah’ın yayımladığı belgede vardı.

Hakan Karasinir ara kararda tahliye edildi. Sabah gazetesi ise skandal fark edilince belgeyi internet sayfasından kaldırdı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler