Veli Saçılık'tan sendikalara: Niçin sokağa çıkmıyorsunuz?

Yüksel Caddesi direnişçilerinden Veli Saçılık, iktidarın OHAL'i bahane ederek çıkardığı KHK'ler ile binlerce kamu emekçisini ihraç etmesine karşı sendikaların etkisiz kaldığını savundu.

Veli Saçılık'tan sendikalara: Niçin sokağa çıkmıyorsunuz?

PİRHA'dan Cebrail Arslan'a konuşan Saçılık, KESK, DİSK ve demokratik kitle örgütlerinin genel anlamda OHAL ve KHK’ye tepki verme anlamında problemli davrandıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Daha geçen gün 500 KESK’li ve 1000’e yakın DİSK’li işlerinden ihraç edildi. Ama buna karşı ne bir basın açıklaması ne de bir direniş göremedik. Tarihsel bir saldırı var diye tespit etmişti KESK, ama tarihsel bir direniş sergileyemedi. Bu günden sonra sergileyebilir mi bilmiyorum. Ama bunun böyle gitmeyeceği kesin. Çünkü her an yeni KHK’ler çıkacak ve her an yeni arkadaşlarımız işlerinden ihraç edilecekler. Biz bu OHAL terörünü, bu baskıyı, bu şiddeti kabul etmiyoruz.”

Demokratik kitle örgütlerine çağrı yaptı

Demokratik kitle örgütlerinin de OHAL baskısını ve terörünü kabul etmemeleri gerektiğinin altını çizen Sosyolog Veli Saçılık, "Ben tekrardan KESK’e, DİSK’e, TMMOB’a bütün demokratik kitle örgütlerine çağrı yapıyorum. OHAL hepimize yönlendirilmiş bir saldırıdır. KHK’ler bizim işimize, ekmeğimize göz koymaktır. Buna karşı biz mücadele etmeliyiz. Sadece Yüksel’de değil, Yüksel’e niçin gelmiyorsunuz sorusu değil, ‘Niçin sokağa çıkmıyorsunuz? Niçin bu OHAL’e karşı yaratıcı ve dirençli fiili ve meşru mücadeleyi sergilemiyorsunuz?’ diye soruyorum. Herkes de bunu mutlaka kendisine sormadı" dedi.

Etiketler: Veli Saçılık, OHAL, DİSK, KESK

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler