Vali yardımcısı eski koca şiddeti kadına isim değiştirtti

Öğretmen B.K., şiddet uyguladığı için ayrıldığı vali yardımcısı eski kocasının baskı ve takibinden kurtulmak için çocuğuyla birlikte başka bir şehirdeki sığınma evine yerleşti. 3 şehir değiştirdikleri halde eski koca yeniden izlerini buldu ve psikolojik baskı yapmaya başladı. Bunun üzerine B.K. adını ve şehrini değiştirmek zorunda kaldı.

Vali yardımcısı eski koca şiddeti kadına isim değiştirtti

Daha önce Kütahya, Çankırı, Mardin, Tunceli, Iğdır ve Artvin’de görev yapan, şimdi ise Karadeniz Bölgesi’ndeki bir kentte vali yardımcısı olan Ş.K.’nın öğretmen eşi B.K., 3 yıl önce kocasının kendisi ve çocuğuna şiddet uyguladığını belirterek aynı ildeki bir kadın sığınma evine yerleşti. Ardından eşinden boşanan B.K., çocuğu A.T.K. ile birlikte Sakarya’daki bir sığınma evine yerleştirildi. İddiaya göre vali yardımcısı, 2 yıl önce eski eşi ve çocuğunun izini burada da buldu. Ardından da çocuğunu almak için sığınma evindeki eski eşine psikolojik baskı yapmaya başladı.

Gazete Habertürk'ten Ramiz Kaan Oktar'ın haberine göre durumu fark eden yetkililer araya girerek görüşmeleri engelledi, olay sonrası farklı bir şehre gönderilmeyi talep eden tarih öğretmeni B.K.’nın isteği de kabul edildi.

Vali Yardımcısı Ş.K.’nın psikolojik baskı uyguladığı eski eşi B.K. ve çocuğu A.T.K.’nın önce mahkeme kararıyla isimleri değiştirildi. B.K. ve çocuğu, daha sonra farklı bir kente gönderilerek koruma altına alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler