Uğur Özkan Çocuk Kültürevi açılıyor!

33 düş yolcusunun düşlerini yarım bırakmamak adına bir adım daha atıldı. Uğur Özkan Çocuk Kültürevi İnisiyatifi, Suruç'ta hayatını kaybeden Uğur Özkan adına çocuk kültürevi açtığını duyurdu.

Uğur Özkan Çocuk Kültürevi açılıyor!

"Beraber savunduk, beraber inşa edeceğiz" şiarıyla Kobanê'li savaş mağduru çocuklara oyuncak götürmek üzere yola çıkan 33 düş yolcusu Suruç'ta yaşanan katliamda hayatını kaybetmişti. 33 düş yolcusunun anılarını yaşatmak ve yarım bıraktıkları herşeyi tamamlamak adına Uğur Özkan Çocuk Kültürevi İnisiyatifi, 'Uğur Özkan Çocuk Kültürevi'ni açıktıklarını duyurdu.

Uğur Özkan Çocuk Kültürevi hakkında Siyasi Haber'e konuşan Gökhan Özer, ''Suruç katliamında hayatını kaybeden 33 düş yolcusunun anılarını yaşatmak ve yarım bıraktıklarını tamamlamak istiyoruz. Bir süredir çalışmalarını yürüttüğümüz kültürevinin hazırlıkları Bahçelievler'de tamamlanmış bulunmaktadır''

Kültürevinin Ekim ortasına doğru açılacağını söyleyen Özer, ''Hazırlıkları tamamlanan çocuk kültür evimizin ihtiyaçlarını tamamlamak ve atölyelerde görev alacak gönüllü öğretmenler konusunda dayanışma beklemekteyiz. Dramadan bilim atölyesine kadar çok kapsamlı birçok atölye çeşidi düşünüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler