Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde patlama: 4 işçi yaşamını yitirdi!

Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde depolama tankında meydana gelen patlamada 4 kişinin yaşamını yitirdiği ve çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Tüpraş'ın İzmir'deki rafinerisinde patlama: 4 işçi yaşamını yitirdi!

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Tüpraş fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamada 4 işçi yaşamını yitirdi.

Patlama, sabah Aliağa'daki rafinerinin depolama tankında, bakım çalışması sırasında meydana geldi. Patlama sonrası yangın çıktı.

Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlama sonucu, rafineride çalışan 4 işçi yaşamını yitirdi.

DHA İzmir Muhabiri Taylan Yıldırım, patlamayla ilgili şu bilgileri verdi:  

"Aliağa'daki TÜPRAŞ rafinerisinde depolama yapıldığı sırada tanklardan bir tanesinde patlama meydana geldi."

İtfaiye özel kimyasallarla müdahale ediyor

"Bölgedeki itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına devam ediyor. Hem TÜPRAŞ içerisindeki diğer ünitelere hem de diğer tanklara sıçramaması için çok sayıda itfaiye ekibi de bölgeye sevk edildi. Bu ekipler yangını söndürmek için özel, kimyasal maddeler karıştırılmış sular kullanıyor. Yangının sürdüğü bölge geniş bir alanda giriş çıkışlara kapatıldı, bölgedeki yol da trafiğe kapalı."

1353 çalışanı var

TÜPRAŞ'ın verilerine göre rafinerinin personel sayısı 1353.

1972 yılında 3 milyon ton/yıl ham petrol işleme kapasitesiyle üretime başlayan İzmir rafinerisi, önemli kapasite artırımları ve ünite modernizasyonlarıyla gelişerek 1987 yılında 10 milyon ton/yıla ulaştı. 2007 yılında destilasyon kapasitesindeki revizyonlar da göz önüne alınarak rafinerinin ham petrol işleme kapasitesi 11 milyon ton/yıl olarak tescil edildi.

İzmir Rafinerisi’nde, 2016 yılında 7,3 milyon tonu yurt içine olmak üzere toplam 10,4 milyon ton ürün satışı gerçekleştirildi. 

Etiketler: tüpraş, İzmir, patlama

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler