Tuğluk'un kapısı çalındı: 'HDP'li değiliz ama bu saldırıyı kınıyoruz'

Tutuklu HDP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesinde yaşanan faşist saldırının ardından Aysel Tuğluk'un tek tesellisi evine taziyeye gelen hiç tanımadığı insanlar olmuş.

Tuğluk'un kapısı çalındı: 'HDP'li değiliz ama bu saldırıyı kınıyoruz'

Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yapılan ırkçı faşist saldırı nedeniyle defin sonrası Hatun Tuğluk’un mezarından çıkartılarak Dersim’e götürülmesi ve orada toprağa verilmesi hafızalardan silinmeyecek izler bıraktı.

Gazete Duvar’ın edindiği bilgilere göre Aysel Tuğluk’un kendisine büyük acı veren bu olayın ardından tek tesellisi hiç tanımadığı insanların taziye evinin kapısını çalarak “HDP’li değiliz ama bu olayı kınadığımızı, asla kabul etmediğimizi bilmenizi istiyoruz” demeleri olmuş.

Tuğluk’un, annesiyle yaşadığı evde kabul ettiği taziyeler sırasında kendisine bire bir iletilen bu mesajların yanı sıra Tuğluk’a iletilmesi için partililere gönderilen çok sayıda telefon mesajı ve elektronik posta da bulunuyor. Aysel Tuğluk cezaevine götürülürken partili arkadaşlarından bu mesajların hepsini toplamalarını rica etti; “Bütün o mesajları okuduktan sonra cenaze sürecini, yaşadıklarımızı kaleme almak istiyorum” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler