Traktör kazasından yaralı kurtulan 16 yaşındaki çocuk okul parası için çalışıyormuş

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki traktör kazasında yaralı kurtulan 16 yaşındaki çocuğun özel okula para biriktirmek için çalıştığı öğrenildi.

Traktör kazasından yaralı kurtulan 16 yaşındaki çocuk okul parası için çalışıyormuş

Mardin’den gelen işçileri taşıyan traktör yoldan çıkmış, römorktaki iki çocuk yedi işçi hayatını kaybederken dokuz kişi de yaralanmıştı. Kazada 16 yaşındaki tarım işçisi Veysel Akman, traktörden atlayarak sağ kurtulmuştu.

Diken’de yer alan habere göre; Hendek Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Veysel Akman’ın özel okula gidebilmek için Sakarya’ya gelerek işçilik yaptığı öğrenildi.

Yakınlarını kaybeden Akman’ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çocuğun okul masraflarını karşılayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, şu bilgileri verdi: “Buraya ekmek parası için gelmişler. Traktörün freninin patladığı ifade edildi, raporlarla bütün ayrıntılar ortaya çıkar. Ekmek parası için mücadele eden, para kazanmak için gelen bir genç çocuğumuz da özel okula gitmek için geldiğini ifade etti. Buradan kazandığı parayla okul masraflarını vereceğini söyledi. Frenin patladığını hissettiği için kendisini traktörden attığını ifade etti, sanıyorum ciddi bir sorunu yok.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler