tercihHayırOrg yayın faaliyetlerine başladı

tercihhayir.org üzerinden Hayır Meclisleri'nin etkinlikleri, buluşmaları, il ve ilçelerde yürütülen 'Hayır' faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

tercihHayırOrg yayın faaliyetlerine başladı

tercihhayir.org, "Haklarımızın bize bir hediye gibi sunulmayacağını, demokrasinin biz siyaset yapmazsak korunamayacağını biliyoruz. Sizleri de bireysel katılımla işleyen ve yerel inisiyatiflerle örgütlenen HAYIR meclislerine katılmaya davet ediyoruz." şiarıyla yayın hayatına başladı. Web sitesinde il il ve ilçe ilçe yürütülen 'Hayır' faaliyetlerini görmek mümkün. Ayrıca site üzerinden Hayır Meclisleri'nin gerçekleştirdiği buluşmalar ve etkinliklere ulaşabilirsiniz.

Hayır Meclisleri hakkında:

"Cumhuriyet tarihinden bile köklü olan ve kesintilerle de olsa 140 yıldır varlığını sürdüren parlamenter sistemimiz, cumhurbaşkanının tek bir kararıyla kaldırılabilecek bir oyuncağa dönüştürülme tehlikesiyle karşı karşıya. İyi kötü işleyen tüm denetim mekanizmaları yine aynı cumhurbaşkanı tarafından atanacak kişilerce oluşturulacak ve tarafsızlık vasfını yitirme tehlikesi altında. Eğer yasa kabul edilirse bakanlar kurulunun ve meclisin neredeyse hiçbir işlevi kalmayacak! 
Bu manzarayı gören, bundan rahatsızlık duyan ve HAYIR diyen yurttaşlar olarak harekete geçiyoruz. Bulunduğumuz her yerde HAYIR'ın sesini yükseltmeyi, yerel inisiyatifler ve meclisler inşa etmeyi amaçlıyoruz. Bu meclisleri tek ve güçlü bir HAYIR kampanyası etrafında örgütlemeyi hedefliyoruz. 
Haklarımızın bize bir hediye gibi sunulmayacağını, demokrasinin biz siyaset yapmazsak korunamayacağını biliyoruz. Sizleri de bireysel katılımla işleyen ve yerel inisiyatiflerle örgütlenen HAYIR meclislerine katılmaya davet ediyoruz."

Etiketler: hayır, Referandum

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler