TEOG sınavının birincisi 3 yıldır Dersim'den

TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınavda en başarılı puanı çeken öğrenci Dersim'den oldu. Dersim 3 yıldır TEOG sınavında Türkiye birincisi

TEOG sınavının birincisi 3 yıldır Dersim'den

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Sınav sonuçlarına göre Türkiye birincisi Dersim'den çıktı. Türkiye birincisi 3 yıldır Dersim'den çıkıyor.

Eğitim Sen Dersim Şube Başkanı Hasan Ölgün, Tunceli’nin geçmiş yıllarda Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında birinci sıralarda olduğunu ancak başarılı illerin açıklaması uygulamasının geçen yıldan beri Bakanlık tarafından kaldırıldığını söyledi.

Dersim'in bu yılki TEOG’da birinci olması ile ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Dersim Şube Başkanı Hasan Ölgün, “Basında paylaşılan bilgiler doğrultusunda Dersim’in 2015 TEOG'da birinci olduğu resmi olmayan ağızlar tarafından doğrulandı. Kuşkusuz bu başarı bizim için sevindirici. Bu, sadece bu yılki TEOG başarısı değil, geçmiş yıllardaki TEOG’da da benzer başarılar söz konusuydu.” dedi.

Ayrıca bu sene henüz 3 yaşındayken kas erimesi hastalığına yakalanan ve 7 yıl sonra da yürüyemez hale gelen Soner Durmaz'da, LYS'de 501 puan alarak Dersim birincisi olmuştu.

Etiketler: teog, Dersim, Sınav

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler