Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den bir garip hak iddiası: Antarktika'da hak iddia edeceğiz

II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu'nun Galatasaray Adası'nda hak iddia etmesinden sonra bir hak iddiası da Bakan Faruk Özlü'den geldi. Özlü, Türkiye'nin Antarktika'da bilim üssü kuracağını söyleyerek "orada hak iddia edeceğiz" dedi.

Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'den bir garip hak iddiası: Antarktika'da hak iddia edeceğiz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'deydi. Antarktika'ya bilim merkezi kurulması çalışmasının bakanlık olarak kendilerine verildiğini ifade eden Bakan Özlü'nün ilginç ifadeleri şöyle:

"Antarktika'ya bilim merkezi kuruyoruz. Barış için bilimi öne çıkaracağız. Bunun çalışması bizim bakanlığa verildi. Bu çalışmaya göre Antarktika'da mevsim buradakinin tam tersi biliyorsunuz. 15 Kasım-15 Mart arası orada yaz. Bu dönemde oraya bir heyet göndereceğiz. İstanbul Teknik Üniversitesi'den hocalarımız, diğer üniversitelerden hocalarımız var. Türkiye'nin Antarktika'da bilim üssü olacak. Başka ülkeler de orada çalışıyorlar. Piri Reis'in haritasında Antarktika bölgesinin olduğuna dair işaretler var. Bir harita yaptırıyoruz. Antarktika'da hak iddia eden ülkelerin belgelerinin sunulduğu müzede sergileyeceğiz. Biz de orada hak iddia edeceğiz. Piri Reis haritasında böyle bir yer var diye işaret ediyor."

bakan özlü ile ilgili görsel sonucu

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler