Tabutu kadınlar taşıdı: 17 yaşındaki Helin Palandöken toprağa verildi

İstanbul’un Pendik ilçesinde okul çıkışında Mustafa Yetgin (21) tarafından öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken, kadınların omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Tabutu kadınlar taşıdı: 17 yaşındaki Helin Palandöken toprağa verildi

Cenaze Tuzla’daki Aydınlı Cemevi’ne getirildi. Arkadaşları ve yakınları, Palandöken’in kadınlar tarafından taşınan tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Baba Nihat Palandöken cenazede ayakta durmakta güçlük çekti.

Cenaze töreninin ardından kadınlar ve Palandöken’in arkadaşları kadına yönelik şiddeti protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından yine kadınlar tarafından taşınan cenaze, kalabalık eşliğinde yakındaki Aydınlı Mezarlığı’na götürüldü.

Palandöken, beş yıl yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden annesi Saadet Palandöken’in mezarının yanında toprağa verildi.

‘Helin peşini bırakamsını istiyormuş’

Helin’in arkadaşları cenazede olayı anlattı. Olaya şahit olan bir arkadaşı, “(Mustafa Yetgin) Arabadan indi. ‘Selam gençler’ diye bağırdı. Helin’e üç kurşun sıktı. İki sefer de Cemil’e sıktı. Havaya ateş açtı, Deniz’e denk geldi” dedi.

Başka bir arkadaşı ise “Okula ve dersanesine çiçek yolluyormuş. Helin peşini bırakmasını istiyormuş” diye konuştu.

Öte yandan cenazenin cemevinden çıkarıldığı esnada kalabalık ile bir sürücü arasında gerginlik yaşandı. Çıkan arbedede bir kişi havaya ateş etti. Bunun üzerine cenazeye katılanlar havaya ateş eden kişiye tepki gösterdi.

Silahla havaya ateş açan kişi kalabalığın hedefi olurken, araya girenler kalabalığı sakinleştirdi. Havaya ateş açan kişi araya girenler tarafından uzaklaştırıldı.

(DİKEN)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler