SYKP'den tutuklanan Halkevi üyeleri ile dayanışma eylemi

Kadıköy'de sokağa çıkan SYKP üyeleri; özgürlükleri hedef alan saldırılara karşı çıkmak ve tutuklanan Halkevleri üyeleri ile dayanışmak için kafelerde dolaşarak laikliği büyüteceğiz çağrısı yaptı.

SYKP'den tutuklanan Halkevi üyeleri ile dayanışma eylemi

Bu akşam Kadıköy'deki kafelerde ajitasyon konuşmaları yapan SYKP üyeleri; siyasi iktidarın uyguladığı politikalar ve kullandıkları nefret söylemleri yoluyla toplumsal barışı dinamiklediğini belirtti.

İktidara yakın medya kuruluşları aracılığıyla ülkedeki tüm muhaliflerin linç kampanyasına maruz bırakıldığına dikkat çeken SYKP'liler: Halkın seçilmiş vekilleri ve dürüst gazeteciler birer birer tutuklanırken cihatçı çetelerin hiçbir engelle karşılaşmadan katliamlarına devam ettiğini vurguladı.

Son olarak laiklik ve özgürlük için mücadele çağrısı yapan Halkevi üyelerinin tutuklandığını hatırlatan SYKP üyeleri; özgür, demokratik ve savaşın son bulduğu bir ülkede yasamak için devrimcilerin yürüttüğü mücadelenin devam edeceğini söylediler. Yapılan konuşmaya Kadıköy halkı da tepkisiz kalmayarak, alkışlarıyla destek verdi.

 

(Facebook mobilden giren ziyaretçilerimiz, sağ üstteki 'paylaş' sekmesinden 'Tarayıcıda Aç' seçeneğine tıklayarak videoyu izleyebilirler.)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler