SYKP Hatay: 10 Ekim Ankara Katliamını unutmadık, unutturmayacağız!

SYKP Hatay İl Örgütü tarafından 10 Ekim Ankara Katliamı’nın ikinci yıldönümüne ilişkin basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada, ''İnanıyoruz ki bu ülkede barış, adalet, eşitlik, kardeşlik için mücadele eden bizler kazanacağız, sizin savaş, öfke ve kandan beslenen faşist iktidarınız yıkılacak” ifadeleri kullanıldı.

SYKP Hatay: 10 Ekim Ankara Katliamını unutmadık, unutturmayacağız!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Hatay İl Örgütü, 10 Ekim Ankara Katliamı’nın ikinci yıldönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

 SYKP Hatay İl Örgütü Eşbaşkanı Hülya Kavuk, “Yoldaşlarımızın iktidar uğruna katledildiğini sizlere her gün hatırlatmaya devam edeceğiz. Ve inanıyoruz ki bu ülkede barış, adalet, eşitlik, kardeşlik için mücadele eden bizler kazanacağız, sizin savaş, öfke ve kandan beslenen faşist iktidarınız yıkılacak” ifadelerini kullandı.

Hatay İl Örgütü’nün açıklamasının tam metni şöyle:

10 Ekim Ankara katliamının üzerinden tam 2 yıl geçti. Ancak öfkemiz, acımız ve isyanımız geçmedi geçmeyecek! Çünkü emeğin barışın ve kardeşliğin düşmanları hala hesap vermedi.  Saldırıda 102 arkadaşımız hayatını kaybetti, yüzlerce yoldaşımız yaralandı.

Unutmayacağız!

10 Ekim'de Ankara Garı önünde yapılan mitinge bütün katılımcıların aranarak girdiği halde üzerinde kilolarca bomba olan IŞİD çetecilerinin ellerini kollarını sallaya sallaya alana nasıl geçirildiğini unutmayacağız! 

IŞİD'in katliamından sonra, yaralıların alandan alınması anında bile polisin kitleye gazla plastik mermiyle saldırdığını unutmayacağız!
Saldırı alanına ambulanslardan önce çevik kuvvetin geldiğini, ambulans geçişine polisin izin vermediğini unutmayacağız! 
Hemen ardından oynanan milli maç öncesi ölenler için yapılan saygı duruşunun, bazı taraftarlar tarafından yuhalanmasını unutmayacağız! ''Ölenler HDP'liymiş, ölenler komünistmiş, iyi oldu'' diyenleri unutmayacağız! Katliamdan sonra, bir gazetecinin "İstifa edecek misiniz?" sorusuna Adalet Bakanı Kenan İpek'in gülerek cevap vermesini unutmayacağız!

Ve bu katliamı azmettirenler elbet cezasını çekecek!

Hesap vereceksiniz!

AKP iktidara geldiği günden bu yana katliamlar bitmedi. Diyarbakır, Suruç, Ankara, İstanbul, Antep … Bu katliamların bütün sorumluluğu AKP iktidarındadır. İktidar bu ülkede yaşayan her bireyin yaşam hakkını korumakla yükümlüdür. Ancak son yıllarda yaşam hakkımızı elimizden alan iktidar “ya benim gibi düşünürsün ya da zindanlarda çürürsün” mantığı ile hareket ediyor. Onlarca kez sokak ortasında katledildiğimiz yetmezmiş gibi 15 Temmuz darbe girişimi ile beraber bütün muhalifler “terörist” ilan edildi. Bütün Anayasal haklarımız bir bir ellerimizden alınmaya başlandı. Sokak eylemlerimiz durmadan yasaklandı. Bugün yoldaşlarımızı  katledildikleri yerde anmak bile yasak. Ankara garına çıkan bütün yollar sabahın erken saatlerinden itibaren devletin kolluk güçleri tarafından kapatıldı. Gara geçmek isteyen ve katledilen yoldaşlarımızı anmak isteyenlere polis saldırısı ile karşılık verildi. Bu saldırıyı kınıyoruz. Buradan AKP iktidarına sesleniyoruz: Bu katliamın sorumluları hesap verene kadar mücadelemiz sürecek. Teslim olmadık olmayacağız. Bu hesabı sormaya ve yoldaşlarımızı mücadelemizde yaşatmaya söz veriyoruz. Yoldaşlarımızın iktidar uğruna katledildiğini sizlere her gün hatırlatmaya devam edeceğiz. Ve inanıyoruz ki bu ülkede barış, adalet, eşitlik, kardeşlik için mücadele eden bizler kazanacağız, sizin savaş, öfke ve kandan beslenen faşist iktidarınız yıkılacak !

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler