SYKP Eş Başkanları'nden yeni yıl mesajı: 2017’ye kazanma umuduyla giriyoruz

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya yeni yıl mesajı yayınladı.

SYKP Eş Başkanları'nden yeni yıl mesajı: 2017’ye kazanma umuduyla giriyoruz

"2017 yılının; tüm halklar, inançlar, emekçiler, ezilenler, kadınlar, gençler, LGBTİQ’ler, ekolojistler, engelliler için mücadelenin kazanımlarıyla dolu bir yıl olacağına inancımız tamdır." ifadeleri kullanılan mesajın tamamı şöyle: 

2016 yılında Türkiye Halkları; savaşa, baskıya, şiddete, yakılan/yıkılan şehirlere, Kürt Halkının sistematik baskı ve katliamlara maruz bırakılmasına, Alevilere yönelik saldırı ve tehditlere, kadın şiddetine ve katliamlarına, gençlerin okullarından edilmesine, emeğin haklarının gaspına, on binlerce kamu emekçisinin ihracına/açığa alınmasına, muhalif basın/yayına ağır saldırılara, on binlerce emek, demokrasi, özgürlük mücadelesinin neferlerinin tutsak edilmesine tanıklık etti.

Başarısız 15 Temmuz darbesini  "Allahın lütfü" olarak değerlendiren AKP/Saray Başkanlık sistemini kurumsallaştırmak için ülkede adeta sıkıyönetim ilan etti. Türkiye iç savaşa sürükleniyor. "Yeni Osmanlıcılık hayalleri" ülkeyi; Suriye savaşının batağına sürükledi. Faşizmi inşa ederken her yol mubah görülüyor.

Kana, baskıya, zulme buladıkları 2016’yı geride bıraktık. 2017’nin faşizme karşı mücadelenin, yükselen savaşlara karşı barış cephesinin sözünün yükseleceği bir yıl olacağına inanıyoruz. Yoğunlaşan baskılar sosyalizme olan inancımızı, emek, demokrasi, özgürlük, eşitlik ve barış mücadelesindeki azmimizi eksiltmedi/eksiltmeyecek. Tarih boyunca baskının, zulmün, sömürünün derinleştiği zamanlarda direniş çiçekleri açmıştır. Tıpkı kardelenler gibi…

2017 yılının; tüm halklar, inançlar, emekçiler, ezilenler, kadınlar, gençler, LGBTİQ’ler, ekolojistler, engelliler için mücadelenin kazanımlarıyla dolu bir yıl olacağına inancımız tamdır.

Yaşasın devrim ve sosyalizm!

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler