Suruç Katliamı'nda yaşamını yitiren Uğur Özkan doğum gününde anıldı

Suruç Katliamında yaşamını yitiren Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) üyesi Uğur Özkan, doğum günü vesilesiyle anıldı.

Suruç Katliamı'nda yaşamını yitiren Uğur Özkan doğum gününde anıldı

20 Temmuz 2015'te Suruç’ta IŞİD çetelerinin gerçekleştirdiği bombalı saldırıda yaşamını yitiren 33 devrimci genç arasında yer alan Uğur Özkan doğumgünü vesilesiyle ailesi ve yoldaşlarınca anıldı.

Suruç Aileleri İnsiyatifi'nden ailelerin de katıldığı Sultanbeyli'de düzenlenen anma, Uğur şahsında Suruç Şehitleri için saygı duruşuyla başlayayarak Uğur'un babası ve abisinin konuşma yapmasıyla devam etti.

Katliamda yaşamını yitirenlerin ailelerinden de birer konuşma alınarak '33 Düş Yolcusunun' mücadelelerinin devamcısı olunacağı bir kez daha yinelendi. 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Uğur anısına yapılan parka 3 kez saldırı yapılmıştı

2016'da Şırnak Cizre’yi aylardır abluka altında tutan ve yüzlerce insanı katleden devletin kolluk kuvvetleri Uğur'un da mezarının bulunduğu Berivan Şehitliği’ndeki mezarları tahrip etmişti.

Suruç şehitleri anısına Gazi Mahallesi’nde kurulan Uğur Özkan Parkına ise polis üçüncü kez saldırdı.

Zırhlı araçlarla parkın içine giren ve mahalle halkı tarafından boyanan bankları kıran polis, Suruç şehitlerinin de fotoğraflarını talan etmişti. Polis, parka ismi verilen Uğur Özkan'ın fotoğrafının üzerine, "T.C." yazarak tabelayı sökmüştü.

Polis, Suruç şehidi Uğur Özkan Parkı'na bir kez daha saldırdı

Cizre katliamcıları Berivan Şehitliği'ndeki mezarları da tahrip etti

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler