Sonsuz OHAL'e gerekçe: PKK mağaraları

TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan konuşmasında “OHAL’in kaldırılmasının önemine vurgu yapmak istiyorum” dedi.

Sonsuz OHAL'e gerekçe: PKK mağaraları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılığı toplantıda açılış konuşmasını, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan yaptı. Özilhan konuşmasında “OHAL’in kaldırılmasının önemine vurgu yapmak istiyorum” dedi.

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, “Ortadoğu’ya bakınca laikliğin önemini anlıyoruz” dedi.  OHAL’in daha fazla uzatılmamasını umut ettiklerini dile getiren Bilecik, “10 aydır bir daha uzatılmayacağını umduğumuz OHAL döneminde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ardında söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, OHAL konusunda TÜSİAD'ın endişelerini anlamakta zorlandığı söyleyerek,"Eğer OHAL, bizim sanayicilerimizin, iş adamlarımızın işlerini engelliyorsa oturur konuşuruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Türkiye’deki OHAL işlerin daha iyi işleyebilmesi için ilan edildi. Fransa 1,5 yıl OHAL ilan etti. Fransa’da 10-15 terörist için bunu yaptı. Bizim ülkemizi yıkmaya çalıştırlar. 248 tane şehidimiz var, kalkıp OHAL’i mi kaldıracağız? Kusura bakmayın, her şey huzura kavuşmadan OHAL’i kaldıramayız” dedi. 

Sonsuz OHAL'e gerekçe: PKK mağaraları

Erdoğan, OHAL'in uzatılmasını konusunda gerekçe olarak ise "Her şey huzura, refaha kavuşmadan OHAL'i kaldırmayacağız. İşte şu anda Güneydoğu'da, Doğu'da yerlerin altına şehirler kurulmuş. Bu şehirlerde istemediğiniz kadar mühimmat var. Bu insanlar oraları nasıl ele geçirmişler, anlamak mümkün değil" dedi.  

 

 

Etiketler: TÜSİAD, Erdoğan, PKK, OHAL

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler