Soma Katliamı davası bugün görülüyor

Soma Katliamı davasının 19. duruşması Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor. Duruşma öncesi açıklama yapan aileler 'Tek isteğimiz adalet' dedi.

Soma Katliamı davası bugün görülüyor

Soma Katliamı davasının 19. blok duruşması, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor. Duruşma öncesi, Soma, Kırkağaç, Kınık ve Savaştepe'den gelen aileler Akhisar Tren Garında bir araya geldi.

Aileler, iş cinayetinde yaşamını yitiren madencilerin isimleri ile birlikte "Unutmadık unutturmayacağız" yazılı pankartla mahkeme salonuna yürüdü. Maden Mühendisleri Odası da "Soma İçin Adalet" pankartı ile yürüyüşe katıldı.

Madenci aileleri ve Sosyal Haklar Derneği adına basın açıklamasını katliamda yaşamını yitiren madencilerden Uğur Çolak'ın babası İsmail Çolak okudu. Çolak, "Sermaye daha fazla kömür çıkarsın ve daha fazla kar etsin diye canlarımızı, oğullarımız, eşlerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, elimizden alanlara karşı tam 41 aydır mücadele ederek adalet arayışını sürdürüyoruz" dedi. Tek istediklerinin adaletin yerini bulması olduğunu vurgulayan Çolak, mahkemeye yeni bir heyetin atandığını hatırlatarak, iş cinayetinin tüm sorumlularından hesap soruluncaya kadar dünden daha fazla duruşmalara katılma ve destek sunma çağrısında bulundu.

(Evrensel)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler