Soma davası: Soma A.Ş.'nin patronu Alp Gürkan yarın mahkemeye çıkıyor

Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen ve 301 canımızı yitirdiğimiz katliamın baş sorumlularından Soma Kömür A.Ş.'nin en büyük ortağı Alp Gürkan hakkında, şikayetçi avukatların uzun uğraşından sonra dava açıldı. İlk duruşma Çağlayan Adliyesi'ndeki 18. Ağır Ceza Mahkemesinde, 26 Aralık 2016, Pazartesi günü 10.30'da görülecek.

Soma davası: Soma A.Ş.'nin patronu Alp Gürkan yarın mahkemeye çıkıyor

Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen ve 301 canımızı yitirdiğimiz yüzyılın en büyük iş cinayetinin baş sorumlularından Soma Kömür A.Ş.'nin en büyük ortağı Alp Gürkan hakkında, şikayetçi avukatlarının uzun uğraşından sonra, dava açıldı. Açılan bu davada, Alp Gürkan'ın savunmasının ikametinin bulunduğu İstanbul'da alınmasına karar verildi. Çağlayan Adliyesi'nde, İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesinde, 26 Aralık 2016, Pazartesi günü 10.30'da görülecek davayı DİSK takip edecek.

DİSK, bir açıklama yayınlayarak, ''301 canımızın acısı hala yüreğimizde. Yüreği 13 Mayıs 2014'de Soma'da yaşamını yitiren maden emekçileri için atan; bu acıyı unutturmamak için, böyle acıların bir kez daha yaşanmaması için mücadele veren tüm emek dostlarını, duruşmayı izlemeye, basın açıklamasına katılmaya davet ediyoruz.'' dedi. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler