Şişecam işçisi direndi ve kazandı!

Paşabahçe Kırklareli Cam fabrikasında Fırın kapatma gerekçesiyle işten atılan ve direnişe geçen işçiler kazandı.

Şişecam işçisi direndi ve kazandı!

Şişecam patronunun ‘fazla istihdam’ bahanesiyle işten atılmalarına karar verdiği cam işçileri haftalardır süren direnişlerinin ardından işlerine geri dönme hakkı kazandı. Direnişçi işçiler bugün karar ile ilgili basın açıklaması yaptı.

İşçilerin yaptığı açıklamada, “Bugün itibariyle 90 cam işçisinin işe iadesinin yolu açılmıştır.” denilirken, elde edilen kazanımın önce direnin cam işçilerinin, sonra tüm cam işçilerinin ancak en sonunda da tüm işçi sınıfının zaferi olduğu belirtildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Basına ve kamuoyuna

''Paşabahçe Kırklareli Cam Fabrikasında işten çıkartılan 90 cam işçisi olarak başlattığımız işe iade mücadelesinin 20. günündeyiz.

Şisecam merkezinde dün yapılmış olan toplantıda “Başvuruları halinde 90 arkadaşımızın da Eskişehir’de işe başlayabilecekleri, Eskişehir’e gitmek istemeyenlerinde teşvik uygulamasından faydalanacakları” kararı alınmıştır.

Bugün itibariyle 90 cam işçisinin işe iadesinin yolu açılmıştır. 

Cam işçisinin iş, aş, adalet yürüyüşü kararlılıkla sürdürülmüş ve başarı elde edilmiştir.

Kazanılan bu zafer önce bizim, sonra tüm cam işçilerinin ve en sonundada tüm işçi sınıfının zaferidir.

90 Trakyalı Cam İşçisinin bu mücadelesinde, sendika Yöneticilerinin isteksiz tutumuna rağmen Trakya’ daki çalışan diger arkadaşlarımızın ve Lüleburgaz halkının büyük payı olmuştur.

90 Trakyalı ve diğer arkadaslarımız ile  birlikte hareket ederek Türkiye de eşine zor rastlanan bir mücadele sergilenmiştir. 

Bu zaferi Lüleburgaz ve Trakya halkının, bölgemizdeki siyasi parti ve temsilcilerinin.  Medya ve görsel basının yardımları ve katkıları ile elde ettiğimizi biliyor ve  Herkese buradan en kalbi duygularla TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunuyoruz.''

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler