Şirvan'daki enkazdan 1 işçinin cansız bedenine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyü bakır madenindeki göçük altında aranan 11 işçiden 1 işçinin daha cansız bedeni çıkarıldı.

Şirvan'daki enkazdan 1 işçinin cansız bedenine ulaşıldı

Maden Köyü'ndeki Ciner Grubuna bağlı Park Elektrik'e ait bakır madeninde 4 gün önce meydana gelen göçükte yapılan arama ve kurtarma ekiplerinin devam eden çalışmalarında toprak altında kalan işçilerden Sedat Bulut isimli işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Toprak altında kalan 10 işçiyi arama ve kurtarma çalışmaları hala sürüyor. 

Sedat Bulut ile birlikte 6 işçinin hayatını kaybettiği iş cinayetiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 2 iş güvenliği uzmanı toplam 6 yetkili gözaltına alındı, 1 kişi ise aranıyor.

Şirvan'daki enkazdan 1 işçinin cansız bedenine ulaşıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak iş cinayetinin yaşandığı Şirvan'a giderek yerinde inceleme yaptı. AFAD ekipleriyle toplantı halindeyken enkaz altından cansız bedeni çıkarılan Sedat Bulut'un haberinin gelmesi üzerine açıklama bugün yapan Albayrak "6. cenaze ailesine teslim edildi. Umudumuzu kesmeyeceğiz ama süre olumsuz etkiliyor. Ailelere tüm gelişmelerle ilgili bilgi veriyoruz" dedi. Öte yandan bugün sabah saatlerinde Siirt'e geleceği bildirilen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın bu programını iptal edildiği öğrenildi. 

AFAD Başkan vekili Halis Bilden ise dün yaptığı açıklamada enkaz altındaki işçilerin durumunun sorulması üzerine "Canlı ulaşabileceğimizi tahmin etmiyorum, inşallah ulaşırız." şeklinde açıklama yapmıştı. 

 

Etiketler: Siirt, Şirvan, İş cinayeti

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler