Sırrı Süreyya Önder: Diyarbakır saldırısı biz içerideyken yapıldı

Serbest bırakılan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, IŞİD'in dün gerçekleştirdiği Diyarbakır saldırısının, kendileri içeride gözaltında tutuldukları sırada yapıldığını söyledi.

Sırrı Süreyya Önder: Diyarbakır saldırısı biz içerideyken yapıldı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde açıklamalarda bulunan Sırrı Süreyya Önder, "Diyarbakır'da yaşanan bombalı saldırı biz içerde gözaltındayken yapıldı" dedi. 

HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir de, bombalı araç saldırısının asıl hedefin gözaltında bulunan HDP’liler olduğunu ve saldırıda yaşamını yitirenlerden birinin HDP’li olduğunu söylemişti.

Diyarbakır Valiliği ve Başbakan Binali Yıldırım saldırıyı PKK’nin üstlendiğini açıklamış anca gece saatlerinde, IŞİD’in saldırıyı üstlendiği haberi gelmişti.

 

Önder, kendilerine yöneltilen ‘Neden çağırılınca ifade vermeye gitmediniz?’ sorusuna yanıtında hükümete yüklendi:

“Siz daha çok değil, bundan kısa bir süre önce ‘Biz bu mahkemeleri tanımıyoruz, bu mahkemelere güvenmiyoruz. Anayasa Mahkemesi, onu da tanımıyoruz’ diyen babanız mıydı? Sizdiniz işte. Meclis’i 25 saat çalıştırdınız; günde bir saat daha olsaydı o bir saati de üstüne koyacaktınız. Geceli gündüzlü kendiniz için, bugün ‘Neden gitmiyorsunuz?’ dediğiniz o mahkemeler için siz 24 saat mesai verdiniz. Niye? İddialar hırsızlıktı. İddialar vurgundu talandı. İddialar çok daha vahimdi. Bundan kurtulmak için…”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler