Sınavları iptal etmeyen Marmara Üniversitesi, öğrenciler okula gelince iptal etti

İstanbul'da Cuma gününden beri yaşanan yoğun kar yağışına rağmen sınavları iptal etmeyen Marmara Üniversitesi bu sabah saat 08:00'de yaptığı duyuruyla sınavları erteledi. Öğrenciler ise yaşanan duruma isyan etti.

Sınavları iptal etmeyen Marmara Üniversitesi, öğrenciler okula gelince iptal etti

Birçok fakültenin sınavlarına dakikalar kala Marmara Üniversitesi mağduriyeti önlemek için 9 Ocak Pazartesi günü yapılacak olan sınavların olumsuz hava koşulları nedeniyle birimlerin belirleyeceği ileri bir tarihe kadar ertelendiğini açıkladı. Marmara Üniversitesi, resmi Twitter hesabından yaptığı erteleme açıklamasından sadece 15 saat öncesinde ise sınavlarda herhangi bir ertelemenin söz konusu olmadığını açıklamıştı.

Marmara Üniversitesinin resmi Twitter hesabından açıklanan ertelenme haberine öğrencilerden büyük tepki geldi. Tepkilerin büyük kısmı ertelenmenin söz konusu olmadığı belirtildikten sonra sınavlara dakikalar kala ertelenme açıklamasının yapılmasından kaynaklandı. Özellikle sınava yetişmek için kötü hava koşullarında uzak mesafelerden yola çıkan, sınava girmek için okulda hazır bulunan öğrenciler isyan etti. Öğrenciler #MarmaraRezaleti etiketiyle Twitter'da okul yönetimini protesto ediyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler