SİHA'nın vurduğu yurttaş: 'Mehmet yemek ısmarlayacaktı, piknikteydik'

Hakkari'nin Tale köyünde, SİHA saldırısında yaralanan İsmail Aydın: "Mehmet daha önce bize ‘Size yemek ısmarlayacağım’ diye söz vermişti. Piknik için etimizi yemeğimizi hazırlamıştık."

SİHA'nın vurduğu yurttaş: 'Mehmet yemek ısmarlayacaktı, piknikteydik'

Hakkari’nin Tale köyünde 31 Ağustos’ta silahlı insansız hava aracının (SİHA) saldırısı sonucu yaralanan 3 kişiden İsmail Aydın, 28 günlük tedavinin ardından taburcu oldu.

Duvar'da yer alan habere göre; Hakkari Devlet Hastanesinde 15, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde 13 gün boyunca tedavi gören ağır yaralı Aydın, 2 kez sağ kolundan, bir kez de midesinden ameliyat oldu. Akşam saatlerinde taburcu olan 5 çocuk babası Aydın, olay günü yaşananları anlattı.

’Mehmet yemek ısmarlayacağım demişti, piknikteydik’

Saldırıda yaşamını yitiren Mehmet Temel, olay sonrası tutuklanan İbrahim Sak ve Musa Tarhan ile her yere birlikte gittiklerini söyleyen Aydın MA’ya yaptığı açıklamada, “Mehmet daha önce bize ‘Size yemek ısmarlayacağım’ diye söz vermişti. Arkadaşlar sabah aradı ‘Neredesiniz ne yapıyorsunuz?’ dediler. Ben evde kahvaltı yaptığımı söyledim. Kahvaltıdan sonra çarşıya geldim. Mehmet’in arabasına bindik gittik. Musa ve İbrahim’i aldık. Piknik için gerekli eşyalarımızı da aldık. Sonra Ankara’dan ailesini görmek için gelen bir erkek ve eşiyle birlikte gittik. Onları da köye bırakacaktık. Piknik alanına geldiğimizde Musa ve İbrahim’i orada bıraktık. Onlar orada bizi beklerken ben ve Mehmet yanımızdaki erkek ve eşini Talê köyüne bırakmaya gittik. Köyden döndüğümüzde Musa ve İbrahim yemeği hazırlamıştı. Daha sonra birlikte çalıştık ve etimizi yemeğimizi hazırladık” dedi.

‘Yasak dediler, yemek yiyip gideceğiz dedik’

Saldırı öncesi arabayla yanlarına tanımadıkları 4 sivil giyimli kişinin geldiğini dile getiren Aydın, şöyle devam etti: “Siyah bir araba geldi ve içinden 4 kişi indi. Bize ‘Burası yasak burada durmayın’ dediler. Biz de yemeğimizi yiyip gideceğimizi söyledik. Aradan 3 ile 5 dakika geçmedi bir patlama yaşandı. Tek hatırladığım yukarıdan bir bombanın atıldığıydı. En son hastanede gözümü açtım. Arabayla oraya gelen 4 kişi de sivildi. Kimdir? Nereden gelmişler hiç bilmiyoruz. Daha önce de o bölgeye defalarca gittik. Ben ve 3 arkadaşım o gün et götürdük piknik yapmak amacıyla. 4’ümüz de çok iyi arkadaştık her zaman birlikte çalışır gezerdik.” Saldırıdan 1 saat önce de Depin polis kontrol noktasından geçtiklerini söyleyen Aydın, “Gittiğimiz yer Kanîreş piknik alanıydı zaten. Yasaklı bölge değildi. Kuzu kırpma festivali de orada yapılıyor” diye belirtti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler