Ses analizi yapıldı: 'Saldırı talimatını Erdoğan verdi'

ABD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarının HDP'li vekillerin tutukluluğunu protesto eden eylemcilere saldırması sonrası yapılan ses analizinde talimatı Erdoğan'ın verdiği öğrenildi.

Ses analizi yapıldı: 'Saldırı talimatını Erdoğan verdi'

ABD basınında Erdoğan’ın Donald Trump’ı ziyaretinden daha fazla gündemde olan olayla ilgili ortaya çıkan yeni bir video ve videonun ses analizi ise Erdoğan’ın olan biteni aracından izlediği ve saldırı emrini verdiğine de işaret ediyor.

Washington’daki ABD Kamu Televizyonu olarak bilinen Amerika’nın Sesi tarafından yayınlanan videoda Erdoğan’ın Washington’daki Büyükelçilik Rezidansına geldiği, korumalar ve kalabalık ile protestocuların karşı karşıya olduğu ama kavganın henüz başlamadığı görülüyor.

O sırada protestocuların sloganları yükselirken, Erdoğan’ın da yakın koruması ile konuşmaya devam ettiği videoya yansıyor.

Videonun bir kısmında ise korumanın aldığı talimatı diğer korumalara bildirdiği ve bunun ardından protestoculara saldırı düzenlendiği görülüyor.

Videonun ses analizini The Daily Caller’a yapan profesyonel ses editörü Salih Ferad, bazı ses teknikleri kullanarak yaptığı analizinde Erdoğan’ın korumalarına “Saldırın” talimatı verdiğini belirtiyor.

Ferad ayrıca, Erdoğan’ın korumalarıyla yaptığı konuşmanın hemen ardından korumanın “Dalın diyor, Servet abi dalın diyor” sözlerinin de duyulabileceğini söylüyor.

 

Etiketler: Erdoğan, talimat, saldırı, ABD

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler