Servis şoförlerinden ‘Ben size söz vermedim’ diyen Erdoğan’a protesto

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’da düzenlenen ‘esnaf buluşması’nda servis şoförlerine seslendi. Şoförlerin plaka sınırlaması isteklerine "Ben size söz vermedim" yanıtını veren Erdoğan'ın sözleri üzerine servis şoförleri Erdoğan’ı protesto ederek salondan ayrıldılar.

Servis şoförlerinden ‘Ben size söz vermedim’ diyen Erdoğan’a protesto

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Bağcılar Spor Kompleksi’nde düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonda bazı servisçilerden plaka tahdidi sloganları yükselince “Ben size plaka tahdidi sözü vermedim. Ben size plaka tahdidi sözü verdiysem o günün konuşmaları ortada. Gelin bunun arkasında dururum. Eğer plaka tahdidi dediyseniz, böyle bir adım atılırsa en büyük bedeli çocuklarımız öder. Ve hak edilmediğiniz şeyi, kusura bakmayın veremeyiz” dedi.

"Ben size söz vermedim"

"Dürüst olacağız, ben size plaka tahdidi sözü vermedim" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakın burada başkanlar yanımda onlarla da konuştum. Eğer ben size plaka tahdidi sözü verdiysem, o günün konuşmaları, her şey ortada gelin ben bunun arkasında dururum. Böyle bir sözüm yok" ifadelerini kullandı.

"Kusura bakmayın"

"Eğer plaka tahdidi dediyseniz, eğer böyle bir adım atılırsa burada en büyük bedeli kim öder? Çocuklarımız, firmalar öder" diye konuşan Erdoğan, servisçi esnafına "Hak edinmediğiniz bir şeyi kusura bakmayın hak olarak size veremeyiz. Kusura bakmayın" şeklinde konuştu.

Salonu terk edenler oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri salonda konuşmayı dinleyen servisçiler arasında tepkilere neden oldu. Erdoğan'ın konuşması sürerken bazı servis şoförlerinin salonu terk ettiği görüldü.

2015'te ne demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Mayıs 2015 günü İstanbul'daki esnaf buluşmasında, servisçilerin "Verin plakayı, bırakalım sigarayı" pankartını görüp, "Sizden bu sözü aldıktan sonra ben şimdi Büyükşehir Belediye Başkanıma diyorum ki bununla ilgili adımı da siz atacaksınız. Hayırlı olsun" demişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler