Şeftali yiyerek sırıtan polisten evi yıkılan kadına: ‘Medyaya oynama!’

Sur’daki yıkım Alipaşa ve Lalebey mahallelerine taşındı. Mahalleler abluka altına alındı. Bir kadın “Gidecek yerim yok. Beni de bir depoya atarsınız artık. Hani kimse mağdur edilmeyecekti” diyerek ablukaya ve yıkıma tepki gösterirken, yanına gelen polis şeftali yiyerek “Medyaya oynama” dedi.

Şeftali yiyerek sırıtan polisten evi yıkılan kadına: ‘Medyaya oynama!’

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasakları, sıkıyönetim uygulamaları, operasyonlar ve yıkımda sıra Alipaşa ve Lalebey mahallelerine geldi. Mahalle sabah saatlerinden itibaren polis bariyerleri, TOMA’lar ve çevik kuvvet polisiyle ablukaya alındı. Evlerin önüne eşyaların taşınması için kamyonetler getirildi.

Evlerini terk etmek istemeyen yurttaşlar ise ablukaya tepki gösterdi. Evlerine gitmek isteyen yurttaşların bazılarının polis bariyerlerini tırmanarak aştığı görüldü. Pek çok noktada Sur sakinleri ile polis arasında gerilimler, tartışmalar yaşandı.

O tartışmalardan biri Özgürüz.Org’un canlı yayınına yansıdı. Evlerinin barikatların içinde kaldığını söyleyen bir kadın, yaşananlara şöyle tepki gösterdi:

Gidecek yerim yok. Sağolsunlar, çok anlayışlılar ya, pikap getirmişler, eşyalarımızı depoya atacaklar. Ben tek başıma yaşıyorum, beni de artık paket edip bir depoya atarsınız.

Burada o kadar bomba patladı, senin kaç tane polisin buraya geldi. “Ben halkımı mağdur etmeyeceğim” dedi. Senin bu yaptığına ne deniyor?

Kadının tepkisini gösterdiği sırada bir polis, kadının yanına geldi. Rahat bir tavırla şeftalisini yiyen polis, kadına “Medyaya oynama”, muhabire ise “Gerçeklerin haberini yapın” dedi.

İşte Özgürüz.Org’un o görüntüleri:

Etiketler: sur, Yıkım, tepki, Polis, Kadın

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler