SDG IŞİD'in Rakka'daki komuta merkezini ele geçirdi

Suriye Demokratik Güçleri, IŞİD'in Rakka'daki ana karargâhı olan çocuk hastanesini ele geçirdi. Çatışmada 16 IŞİD'li öldürüldü.

SDG IŞİD'in Rakka'daki komuta merkezini ele geçirdi

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), IŞİD’in Rakka’daki karargâhı olarak kullandığı çocuk hastanesinin kontrolünü ele geçirdi. IŞİD karşıtı koalisyondan dün gece yapılan açıklamada, Rakka’nın güneybatısındaki çocuk hastanesinin 16 IŞİD'linin öldürüldüğü çetin çatışmaların ardından kurtarıldığı belirtildi.

ABD’nin IŞİD’le Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk geçen hafta CBS kanalına demecinde, ‘IŞİD’in Rakka’daki çocuk hastanesini operasyonlarının ana üssü olarak kullandığını’ söylemişti. ABD’li temsilci dün gece Twitter’dan yaptığı açıklamada da, “IŞİD teröristlerini nokta nokta yenilgiye uğratan Suriye Demokratik Güçleri bugün, IŞİD’in uzun zamandır komuta merkezi olarak kullandığı Rakka Çocuk Hastanesi’ne girdi” ifadelerini kullandı.

Koalisyonun tahminlerine göre, IŞİD’in 2013’ten bu yana Suriye’deki fiili başkenti olarak kullandığı Rakka’nın yaklaşık yüzde 60’ı örgütten temizlenmiş durumda. 

Etiketler: IŞİD, Rakka, sdg

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler