Sarraf'ın rüşvet verdiği Zafer Çağlayan'dan yeni profil: Üzülme, çünkü Allah bizimledir

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp’ta profil resmini değiştirdi. Çağlayan, profiline Tevbe Suresi 40’ıncı ayetini “Üzülme! Çünkü Allah bizimledir” cümlesini yazdı.

Sarraf'ın rüşvet verdiği Zafer Çağlayan'dan yeni profil: Üzülme, çünkü Allah bizimledir

Çağlayan’ın, popüler mesajlaşma uygulamsaı WhatsApp’taki profil resmini 25 Kasım’da değiştirdiği öğrenildi. Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre; Çağlayan, profilinde Kuran'daki Tevbe suresinde yer alan şu ifadeler yer alan bir görsel geldi:

“La Tahzen! İnnallahe Meana. Üzülme! Çünkü Allah Bizimledir —Tevbe 40-"

Tevbe Suresi 40.ayet şöyle:

Diyanet İşleri 9/TEVBE-40: “Eğer siz ona (Peygamber’e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkâr edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke’den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, ‘Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber’ diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz birtakım ordularla onu desteklemiş, böylece inkâr edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah’ın sözü ise en yücedir. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

"50 milyon euro kadar rüşvet verdim"

ABD’nin New York kentinde başlayan ve Hakan Atilla’nın yargılandığı davada tanık olmayı kabul eden Rıza Sarraf, yeminli ifadesini vermeye devam ediyor. Sarraf, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a 50 milyon euro kadar rüşvet verdiğini iddia etti ve "Öteki para cinsleri bu meblağın dışında. Çağlayan, İran ile yapılan işlerden yüzde 50 kar payı istedi" dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler