Sarıklı polisi durdurup kontrol eden bir başka polis sürgün edildi

Çanakkale'de sarıklı ve sakallı bir şekilde resmi polis aracında görülen polis memuru Kuraner Erbaş'ı durdurup kimlik kontrolü yapan bir başka polis memurunun sürgün edildiği iddia edildi.

Sarıklı polisi durdurup kontrol eden bir başka polis sürgün edildi

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde polis memuru Kuraner Erbaş, sarıklı-sakallı bir şekilde resmi polis aracında görüntülenmişti. Tepki çeken görüntünün ardından polis memuru Erbaş açığa alınmıştı. 

CHP Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca ise, Erbaş’ı durdurup sorgulayan bir diğer polisin görev yerinin değiştirildiğini iddia etti.

Mustafa Alptuğ Akkoca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Arama noktasında resmi araçlı Cübbeli Sarıklı Sakallı Polisi durduran, polis kimliğini soran, Bayramiç ilçe emniyeti arayıp resmi araçlı cübbeli sarıklı sakallı bir polis memurunun görevde olup olmadığını sorgulayan, vatandaşın şikayetini değerlendirip vazifesini yerine getiren, sorgulama ve doğrulatma sonrası cübbeli sarıklı sakallı polis memurunun resmi araçla yoluna devam etmesine müsaade eden polis memurunun görev yaptığı şube ve görev yeri değiştirildi mi? Arama noktasında görevini yerine getiren şerefli Türk polisi şuan nerede? Kim tarafından görev yaptığı şube ve ne sebeple değiştirildi?" ifadelerini kullandı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler