Sancar: 'Faşist saldırganlara 2911'e muhalefetten işlem yapmak, kollamaktır'

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıran faşistler hakkında 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yasası’na muhalefetten işlem yapıldığına ilişkin haberler üzerine açıklama yaptı.

Sancar: 'Faşist saldırganlara 2911'e muhalefetten işlem yapmak, kollamaktır'

HDP Mardin Milletvekili Prof. Mithat Sancar, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıran faşistler hakkında 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yasası’na muhalefetten işlem yapıldığına ilişkin haberler üzerine şunları söyledi:

“Eğer 2911’e muhalefetten işlem yapılıyorsa bu zaten hükümetin bu tür olaylara yaklaşımını da gösteriyor. Bu, bu tür saldırıların hoş görüldüğü anlamına gelir. Orada açıkça kin ve düşmanlığa tahrik eylemi var. Muhaliflerin tek cümlesine, tweet’ine bile ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamasıyla soruşturma açan savcılar, bu kadar bariz ırkçı sadırıyı 2911’e sokuyorlarsa, bu tür saldırıları korumak, kollamak ve teşviktir.”

Süleyman Soylu saldırganlara destek vermiş

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıranlardan Murat Alp’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla karakolda çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler