Reza Zarrab hakkında tecavüz suçlamasıyla dava açıldı

Manhattan Hapishanesi'nde Reza Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkûm, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini iddia ederek dava açtı.

Reza Zarrab hakkında tecavüz suçlamasıyla dava açıldı

Reza Zarrab, ABD’de görülen duruşmada Hakan Atilla’ya karşı tanıklığını sürdürürken eski hücre arkadaşından bir suç duyurusu geldi. Mahkum, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin New York'ta görülen İran yaptırımlarını delme iddiasıyla açılan davayı takip eden muhabiri Benjamin Weiser'in haberine göre; Manhattan Hapishanesi'nde Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkûm, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

Suçlamada bulunan mahkumun kimliği açıklanmadı. New York Times haberinde bu kişinin 60’larının başında olduğu belirtiliyor. Zarrab’ın avukatları suçlamayı reddetti.

Zarrab’ın avukatlarından Robert Anello suçlamayı reddederek ‘dehşet verici ve yanlış’ diye niteledi; “İnandırıcılıktan son derece uzak bir kaynaktan geliyor” dedi.

Suçlamayı yönelten mahkumun avukatı ise New York Times’a açıklamasında, bu suçlama hakkında cezaevinde bir soruşturma açıldığını ancak yetkililerin o dönem yeterli kanıt olmadığına kanaat getirdiğini anlattı. 

Evrensel

Etiketler: reza zarrab, Tecavüz, dava

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler