Polis Yüksel Caddesi'ndeki eyleme saldırdı: 3 kişi gözaltına alındı

Polis, Ankara Yüksel Caddesi'nde 'işimizi geri istiyoruz' diyerek eylem yapan kamu emekçilerine saldırdı. Saldırıda 3 kişi gözaltına alındı.

Polis Yüksel Caddesi'ndeki eyleme saldırdı: 3 kişi gözaltına alındı

OHAL kapsamında çıkartılan KHK ile işlerinden edilen kamu emekçilerinin işe geri alınma mücadelesinin simgesi haline gelen Yüksel direnişinin 276. gününde akşam açıklamasına da polis saldırdı.

‘Güvenlik ihlali’

Yüksel Caddesi’nde etrafı bariyerlerle sarılı olan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen direnişçiler, Konur Sokak’ta toplanırken, polis kalkanları ile Yüksel Caddesi’nin Konur Sokak girişini kapattı. “Güvenliği ihlal ediyorsunuz” diyen polise eyleme katılanlar “Güvenliği asıl siz ihlal ediyorsunuz” diyerek karşılık verdi.

Yakın mesafeden biber gazı sıkıldı

Eylemde direnişçi Aydın Sönmez’in direkt ağzına gaz sıkan polis, Perihan Pulat’ın da gözüne yakın mesafeden gaz sıktı. Perihan Pulat gazdan etkilenerek baygınlık geçirdi. Konur Sokak’ta açıklama yapan Semih Özakça’nın annesi Sultan Özakça “Nuriye ve Semih’in adına yasak koyulmuş, ne diyelim onlara! Onurlu çocuklarımızın adını anmaya, ‘Nuriye ve Semih’ demeye devam edeceğiz. Ama çok korkuyorlar. Bütün bu saldırılar korktukları için” diye konuştu.

3 kişi gözaltına alındı

Polis saldırısında Aslı Saraç, Fulya Demir ve Sedat Polat isimli yurttaşlar darp edilerek gözaltına alındı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler