PKK’den kaçırılan MİT’çilere ilişkin açıklama: Önemli bilgiler var, yakında açıklanacak

PKK'nin elindeki dört MİT'çinin konuştuğu ve çok önemli bilgiler verdiği iddia edildi. KCK Eşbaşkanları Cemil Bayık ile Bese Hozat, MİT'çilerin verdiği bilgileri yakında açıklayacaklarını söyledi.

PKK’den kaçırılan MİT’çilere ilişkin açıklama: Önemli bilgiler var, yakında açıklanacak

Yeni Özgür Politika'da yer alan habere göre, Medya Haber Kanalı’ndan Esra Mikyaz ve Baki Gül'ün sorularını yanıtlayan Bese Hozat, ellerinde olan MİT'çilerin istihbaratın beyin takımından olduğunu belirterek "Kilit noktalarda yer alan kişiler" dedi. Hozat, MİT'çilerin önemli bilgiler verdiğini ifade ederken Cemil Bayık da bu bilgileri ileride paylaşacaklarını ifade etti. Bayık, "Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan gerçeği daha iyi anlaşılır" dedi. Devletin özelde Kürtlere, genelde de sosyalistlere yönelik yürüttüğü politikanın hangi temele dayandığı, nasıl bir politika izlediklerinin daha iyi anlaşılacağını söyleyen Bayık, "Niye Erdoğan, Bahçeli, Hakan Fidan bu kadar psikolojik ve özel savaşa ağırlık veriyor; niye iç ve dış kamuoyunu aldatmaya çalışılıyor, sorularının da yanıt bulacağını" ifade etti. Bayık, şunları söyledi: "2017’nin baharına kadar PKK bitecek, diyorlardı. Bu anlamda güya büyük bir savaş yürüterek sonuç alacaklardı ama bu savaşta büyük bir darbe yediler. Özellikle istihbarat savaşında kaybettiler. PKK ile savaşta kaybettiler."

Bunu herkesin görmesi, anlaması gerektiğini dile getiren Bayık, bu kadar toplumu aldatan, biz PKK’yi bitirdik, bitiriyoruz diyenlerin hangi durumu yaşadığının bu MİT operasyonuyla ortaya çıktığını vurguladı. "Başarılı olan PKK’dir. PKK yürütülen savaşta başarı elde etmiştir. Kaybeden Erdoğan ve Bahçeli’dir; yine onlara istihbaratçılığını yapan, çantalarını taşıyan Hakan Fidan’dır" dedi.

Tuncay Özkan da dile getirmişti

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da Meclis’te yaptığı konuşmada, bu konuyu gündeme getirmişti. Özkan şöyle demişti:

“Abdullah Öcalan'ı getiren MİT, 16 yıl sonra 4 daire başkanını terör örgütüne kaptırdı. Bunlar nasıl ele geçirildi. MİT hangi amaçla, hangi operasyona girdi öğrenmek istiyoruz. MİT hangi yanlışı yaptı da bu durumdadır. Takas yetkisi neden verildi? PKK'nın elinde olan daire başkanları için mi? Bu konu susularak, örtbas edilecek bir konu değildir. Sağlık Bakanlığı'nda yaşanan musibet MİT'te de yaşanıyorsa vah geldi devletin başına…”

Etiketler: PKK, MİT

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler