Pendik'te öldürülen liseli Helin uzun süredir tehdit altındaydı

Dün Pendik’te Mustafa Yetgin isimli erkeğin saldırısında yaşamını yitiren Helin Palandöken’in tehdit edildiği ve sokağa çıkamadığı ortaya çıktı.

Pendik'te öldürülen liseli Helin uzun süredir tehdit altındaydı

İstanbul Pendik’te tren istasyonu yakınındaki Bağdat Caddesi’nde dün arkadaşının aracıyla gelen 22 yaşındaki Mustafa Yetgin, Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan üç liselinin önünü kesmiş, pompalı tüfekle 17 yaşındaki Helin Palandöken, Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül’e ateş etmişti. Yıldız ve Morsümbül yaralanmış, Palandöken hayatını kaybetmişti. Yetgin’se polisten kaçarak saklandığı Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bileklerini keserek intihar etmeye çalışırken silahıyla birlikte yakalanmıştı.

Hürriyet’in haberine göre Yetgin Palandöken’in eski sevgilisiydi. Yetgin ve Palandöken, bir süre önce ayrılmıştı. Palandöken’in görüştüğü okul arkadaşı Cemil Yıldız’a Facebook’tan mesaj gönderdi. Tehditlerin ardından tren istasyonunda buluşmak için anlaştılar.

‘Benim kız arkadaşımla nasıl çıkarsın’

Buluşmada Yetgin, Yıldız’a “Benim kız arkadaşımla nasıl çıkarsın” diye bağırdı. Tartışma esnasında saldırgan, Yıldız’ı hedef alarak ateş etti.

Yıldız yere düştü. İki arkadaşı da saldırgana “Ne yapıyorsun” diye tepki gösterdi. Daha sonra Yetgin silahı yeniden ateşledi. İki liseli daha vuruldu.

Helin, tehdit ediliyormuş

Öte yandan Helin Palandöken, 18 Eylül’de “Gizli bir platonik sapığım var, sokağa çıkamıyorum” yazılı bir mesajı Twitter’dan paylaşmış.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler