Paylan: Hepimiz birer Demirtaş ve Yüksakdağ’ız

Partisinin referandum bürosu açılışında konuşan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, “Hepimiz birer Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ız" diyerek, seferberlik çağrısı yaptı.

Paylan: Hepimiz birer Demirtaş ve Yüksakdağ’ız

Halkların Demokratik Partisi (HDP), İstanbul’un Sultanbeyli ilçesi Orhangazi Mahallesi'nde referandum kampanyası için büro açtı. Çok sayıda kişinin katıldığı büronun açılışında konuşan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, referanduma sunulan anayasa paketinde kadınların, gençlerin, Alevilerin, Sünnilerin ve hatta Türkler bile olmadığını söyleyerek, “80 milyon kişinin 50-100 yıl sonra nasıl yaşayacağına 2 adam karar verdi. Bahçeli ve Erdoğan..." dedi. 

7 Haziran seçimlerinde halkların bir arada yaşama isteğinin yüzde 13 oy aldığını hatırlatan Paylan, Anayasa değişikliğinin birlikteliğe yapılan bir saldırı olduğunu kaydetti. Paylan, "Bize saldırdılar, ama asla teslim olmadık" diyerek, tutuklu bulunan milletvekillerine rağmen ne Rojava’da ne Türkiye’de diz çökmeyeceklerini belirtti. Paylan, "Bu anayasa paketi, '1 hafta sokak ortasında ceset bıraktım, milleti tek tek içeri aldım, 30 günlük bebeği öldürdüm ne diyorsunuz. Onaylıyor musunuz' anayasasıdır" dedi. 

‘Hepimiz Demirtaş ve Yüksekdağ'ız’

"Gelin birlikte herkesin içinde eşit olduğu Anayasa yapalım” diyen Paylan, şöyle devam etti: “Herkesi sandığa gitmek için ikna edelim, herkes oy vermeye gitsin. Hem oy vereceğiz hem oy verdireceğiz. Bir ay boyunca herkes seferber olmalı. Şu bir ay hepimiz birer Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ız."

Açılışta kısa bir konuşma yapan HDP Sultanbeyli İlçe Eşbaşkanı Sıddık Yıldız ise, "7 Haziran seçimlerinde başardık, aynı özveri ile çalışırsak bir daha başarabiliriz" dedi. 

(DİHABER)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler