Paris Katliamı'nda ölen Elif Doğan 3 öğrenciye burs sağlıyormuş

Paris'te, IŞİD'in düzenlediği saldırılarda yaşamını yitiren 129 kişiden birisi olan Elif Doğan'ın maaşının 4'te birini Senegal'de üniversite eğitimi gören 3 öğrenciye burs olarak verildiği öğrenildi.

Paris Katliamı'nda ölen Elif Doğan 3 öğrenciye burs sağlıyormuş

 Fransa’nın başkenti Paris’te, geçen 14 Kasım’da IŞİD'in düzenlediği 3 ayrı saldırıda 129 kişi yaşamını yitirdi, 352 kişi de yaralandı. Paris’teki saldırıda Türk asıllı Belçika vatandaşı Elif Doğan da erkek arkadaşıyla birlikte kafeteryada oturduğu sırada öldü. Elif Doğan, Belçika’nın Liege kentinde Centre Funeraire De Robermont’ta bulunan Les Roses salonundaki cenaze töreninden sonra aynı kentteki Müslüman mezarlığında toprağa verildi.

Elif Doğan’ın varisleri durumundaki babası Kemal Doğan ve ailesi, cenaze töreni sonrasında savcılıkta yasal işlemlerini de başlattı.Kızları Elif’in, banka hesap bilgilerini alan ailesi, bu sırada gerçeği öğrendi. IŞİD saldırısında hayatını kaybeden Elif’in, çalıştığı şirketten aldığı 2 bin euroluk maaşının 4’te biri olan 500 euroyu, her ay düzenli olarak Senegal’de üniversite eğitimi alan 3 öğrenciye eğitim bursu olarak gönderdiği ortaya çıktı.

Lise yıllarında da Senegal’e gidip çeşitli kurumlar adına burada Fransızca dersleri veren Elif’in yardımlarından sonra, henüz kesin olarak açıklanmamakla birlikte Fransa’nın saldırılarda hayatını kaybeden kişiler için 30 bin euro tazminat vereceği ifade edildi. Baba Kemal Doğan, ailesiyle konuşup bu tazminatı da ihtiyacı olan öğrencilere kızı adına burs olarak dağıtmaya karar verdiklerini söyledi. Aile ayrıca, kızlarının Belçika’daki arkadaşları aracılığıyla da vakıf kuracak. Kurulacak vakfın da yine Elif Doğan adına, burs faaliyetlerini yürütmesinin planlandığı kaydedildi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler