Pamukkale Üniversitesi'nde 'fiili başkanlık': 22 kurulu Rektör tek başına yönetiyor

Pamukkale Üniversitesi'nde 15 Temmuz'un ardından bütün dekanların istifa ettirilmesiyle tüm fakültelere Rektör vekil olarak bakmaya başladı. Bu da ortaya Gümüşhane Üniversitesi'yle benzer bir tablo ortaya çıkardı.

Pamukkale Üniversitesi'nde 'fiili başkanlık': 22 kurulu Rektör tek başına yönetiyor

Dün Gümüşhane Üniversitesi'nin pek çok fakültesinde Rektör Prof Dr. İhsan Günaydın'ın fotoğrafının yer alması sosyal medyada çok konuşulmuştu. Rektörlük konuya ilişkin açıklama yapmış, 15 Temmuz'un ardından bütün dekanların istifa ettirilmesi sebebiyle Rektörün dekanlara vekalet ettiği belirtilmişti. 

Benzer bir olay Pamukkale Üniversitesi'nde de meydana geldi. Pamukkale Üniversitesi'nin sitesine girildiğinde bütün dekanlıkların ve kurul başkanlıkların Rektörde toplandığı görüldü. 'Fiili başkanlık' olarak yorumlanan bu olayın ardından üniversite öğrencileri tepkisiz kalmıyor. 

 

 

Öğrenci İnisiyatifi: 22 Kişilik tek kadro!

PAÜ Öğrenci İnisiyatifi konuya ilişkin bir açıklama yaparak üniversiteleri tek tipleştirmeyi görev edinen Rektörlerin görev başında olduğunu ifade etti. 15 Temmuz sonrası demokrasi söylemlerinin yayıldığını ancak yapılanların demokrasiyle alakası olmadığını belirten Öğrenci İnisiyatifi üyeleri,  üniversiteyi tekçi faşizan anlayıştan kurtarmak için inisiyatif alıp yola çıktıklarını belirterek, üniversite öğrencilerini mücadeleye çağırdı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler