Oğulları tarafından öldürülen kadının cenazesini yakınları sahiplenmedi: Tabutu kadınlar omuzladı

Bitlis’te kocasının şiddeti yüzünden kadın sığınma evine yerleşen ve oğulları tarafından öldürülen 44 yaşındaki kadının cenazesini kimse almadı. Tabutu kadınlar omuzlarında taşıdı.

Oğulları tarafından öldürülen kadının cenazesini yakınları sahiplenmedi: Tabutu kadınlar omuzladı

Bitlis’te yaşayan ve eşi tarafından şiddet gördüğü için aylar önce kadın sığınma evine yerleşen Nazlı Uyanık, eşi ve çocuklarının tacizine maruz kaldı. Bir süre önce de sığınma evinden ayrılarak İstanbul’a gitti. İstanbul’da Zonguldaklı M.S. isimli bir kadınla tanışan Nazlı Uyanık, Zonguldak’ın Devrek ilçesine gitti, burada kiraladığı evde çocukları tarafından bulundu.

Nazlı Uyanık’ın oğlu Sertan Uyanık annesini kendisinin bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etmişti.

Cenazesini kimse almadı, tabutunu kadınlar taşıdı

Otopsi işlemleri tamamlanan Uyanık’ın cenazesini ailesinden kimse almadı. Belediye görevlilerinin cenazesini morgdan teslim aldığı Uyanık için ilçe merkezindeki Ulu Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze kadınların omuzlarında taşındı.

Cenaze törenine Uyanık’ın isimleri açıklanmayan anne ve babası, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, sivil toplum kuruluşları, dernek ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

‘Üzüntümüz çok fazla’

İlçe halkı olarak üzüntülü bir gün yaşadıklarını belirten Devrek Belediye Başkanı Semerci şunları söyledi:

“Çağ olarak böyle konuları aştık. Ailesiyle anlaşamayan bir hanımefendi önce sığınma evine gitmiş, sonrasında da ilçemize gelmiş. Daha iki günlük misafirken evlatları tarafından işlenen töre cinayetiyle hayatını kaybetti. Üzüntümüz çok fazla. Bunu ben kınıyorum. Olmaması gereken bir olay. Bizim misafirimizdi. Hunharca katledilmesi bizleri son derece üzdü. Belediye olarak ilçe halkı olarak cenazeye sahip çıktık.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler