Nurcan Arslan davası 25 Nisan’a ertelendi

Nurcan Arslan’ı katleden Abdullah Melih Barış’ın yargılandığı davanın 5’nci duruşması görüldü. Duruşmada tanık olarak dinlenen Oya Erdoğdu, Abdullah Melih Barış’ın Nurcan’ı sürekli tehdit ettiğine dikkat çekti. Duruşma 25 Nisan’a ertelendi.

Nurcan Arslan davası 25 Nisan’a ertelendi

Abdullah Melih Barış tarafından 30 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Küçükçekmece Atakent Mahallesi’nde katledilen Nurcan Arslan’ın dava duruşmasının 5’incisi Bakırköy Adliyesi 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Bir önceki celsede duruşmaya getirilme kararı verilen Abdullah Melih Barış’ın duruşmada yer aldı. Bir önceki celsede mahkemenin kararıyla katil zanlısı Abdullah Melih Barış duruşmaya getirilirken, duruşmaya Nurcan Arslan’ın ailesi, arkadaşları ve çok sayıda kadın katıldı. Duruşma salonu önünde duruşmayı izlemeye gelen kadınlar ve polisler arasında tartışma yaşandı. Duruşma kimlik tespitleri yapılarak başladı.

Tanık: Nurcan’ı hep tehdit ediyordu

İlk olarak tanık olarak mahkemeye sunulan Oya Erdoğdu dinlendi. Oya, zanlının sürekli Nurcan Arslan’ı tehdit ettiğini söyleyerek, “Zanlı Facebook’tan Nurcan’ın ailesine ve arkadaşlarına uygunsuz mesajlar atıyordu. Ben de ona Nurcan’ı bırakmasını söyledim. Bana ‘Nurcan’ın beynini sen yıkıyorsun’ diye söyledi” şeklinde anlattı.

Polis arkadaşı Nurcan’ı araştırmış!

Ardından savunması alınan Abdullah Melih Barış, Nurcan Arslan’ı hiçbir zaman tehdit etmediğini ileri sürdü. Abdullah’ın, “Hakkımdaki bütün suçlamaları reddediyorum” demesi üzerine salonda bulunan avukatlar, Abdullah’a sorular yönetti. “Neden İstanbul’a geldin” diyen avukata Abdullah, “Kız kardeşimi görmeye gelmiştim. Arabamdaki ruhsatsız silah bir akrabamdan hatıra kaldı. Terörle mücadelede benim polis arkadaşım var. Nurcan’ı araştırdı” dedi.

Nurcan Arslan’ın ailesi Abdullah Melih Barış’ın ifadeleri üzerine tepki gösterdi. Ardından mahkeme heyeti salonda bulunan Nurcan’ın ailesini çıkardı.

Verilen kısa aradan sonra mahkeme heyeti, ATK dosyasının, sanığın soruşturma aşamasındaki savunmasının ve görüntü izleme raporunun incelenerek Abdullah Melih Barış’ın tutukluğunun devamına karar verdi.

Bir sonraki duruşma 25 Nisan’a ertelenirken, mahkeme heyeti Abdullah Melih Barış’ın bir sonraki duruşmada yine hazır bulundurulmasını istedi.

(SUJİN)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler