New York ve Washington DC'de Türkiye'deki açlık grevleriyle dayanışma eylemleri yapıldı

ABD'nin New York ve Washington DC kentlerinde Türkiye'deki açlık grevleriyle dayanışma eylemleri yapıldı. Ankara'da 67. gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yaptığı açlık grevine Washington DC Dayanışması, HDK New York, Türkiye'deki Akademisyenlerle Uluslararası Dayanışma Ağı (ISAT) tarafından ses verildi.

New York ve Washington DC'de Türkiye'deki açlık grevleriyle dayanışma eylemleri yapıldı

Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın Ankara Yüksel Caddesi’nde başladığı açlık grevi 67. gününe girdi. Açlık grevine destek verenlerin sayısı her geçen gün artarken, başka şehirlerde de dayanışma eylemleri yapılmaya başladı.

Son olarak ABD'nin başkenti Washington’da ve New York şehrinde Türkiye'deki açlık grevleriyle dayanışma eylemleri yapıldı. Ankara'da 67. gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın yaptığı açlık grevine New York’ta; HDK New York, Geziniyoruz ve Türkiye'deki Akademisyenlerle Uluslararası Dayanışma Ağı (ISAT) adlı oluşumlar destek verdi. Washington’daki eylem ise Washington DC Dayanışması tarafından yapıldı.

Eylemlerde, OHAL’in kaldırılması, KHK’larla işten atılanların işe alınması talep edildi. 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler