Müzisyen Feridun Düzağaç ve Piyanist Kerem Görsev referandumda 'Hayır' oyu kullanacağını açıkladı

Müzisyen Feridun Düzağaç ve Piyanist Kerem Görsev 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda 'Hayır' oyu kullanacaklarını açıkladı.

Müzisyen Feridun Düzağaç ve Piyanist Kerem Görsev referandumda 'Hayır' oyu kullanacağını açıkladı

Düzağaç, "Benim cevabım sır değil. Hayır diyeceğim. Çünkü gerçekten evet diyen tarafın hak verebildiğim bir argümanı yok. Bir oyum var ve bu hayır. Bunda müsterihim. Bu taraf olmaksa ve başımıza bir şey getirecekse yapacak bir şey yok. Bu ülkede insanlar uzunca zamandır çok daha ağır şeylerin bedelini ödüyorlar" dedi.

"Bugün mağduriyetler silsilesi yaşanıyor ve sonuç olarak toplumda adalete olan güven duygusu azalınca kamplaşmanın olması kaçınılmaz. Birlik ve beraberlik mesajlarını sadece şehitlerimiz olduğunda verebilen bir toplumuz" diyen Düzağaç, "Türk insanı olarak mağdurdan yana olmak gibi ortalama bir refleksimiz var. Yakın bir zamana kadar mağduriyetin vicdanda ve ahlakta karşılık bulduğu bir toplumduk. Mağdurun yanında olma dürtüsü ve kafasını yastığa rahat koyma isteği olan insanlardan ben bugün de olumlu bir sonuç bekliyorum. Benim güvendiğim şey aslında bu" ifadesini kullandı.

Piyanist Görsev de 'Hayır' oyu verecek

Piyanist Kerem Görsev referandumda ‘Hayır’ diyeceğini açıkladı. Modern bir Türkiye tahayyülü olduğunu dile getiren Görsev, referandumda ‘Hayır’ diyeceğini söyleyerek bunun gerekçesini de şöyle anlattı: “18 yaşında milletvekili olma meselesi var… Ne olacak yani okulunu mu bırakacak bu çocuk? Uzaktan kumandalı robot gibi, biat edecek adam mı olacak bunlar? Olmaz. 18 yaşında hâlâ bir çocuktur bu insan. Eğitimi yok, kişiliği oturmamış. Buna ‘Hayır’ diyorum ben.”

Görsev babasının 12 Mart darbesinde polisler tarafından evden alındığını hatırlatarak, “Polisler gelince mahalleye utanırdık biz, halbuki utanacak bir şey değilmiş bu. Benim babam fikir suçlusuymuş, söylediklerinden, yazdıklarından yargılanan bir insanmış. Böyle üzücü süreçlerden geçtikten sonra, inşallah diyoruz bu ülke temiz, saf, gönlü, kalbi, zihni Batı’ya bakan, modern bir ülke olsun.” dedi. 

(BİRGÜN, CUMHURİYET)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler