'Muğla'da ölenlerin vücudunda kurşun izi yok'

Adli Tıp Kurumu'ndaki teşhise katılan avukat Günfer Karadeniz, cesetlerde daha önceki otopsilerde rastlamadığı bulgular olduğunu söyledi.

'Muğla'da ölenlerin vücudunda kurşun izi yok'

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Toparlar Şelalesi yakınında gerçekleşen operasyonda 5 PKK’linin öldürüldüğü açıklanmıştı. Avukat Günfer Karadeniz, bir ailenin başvurusu üzerine teşhis için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gitti.

Artı Gerçek'ten Bahar Kılıçgedik'in haberine göre; avukat Karadeniz, çatışmada öldüğü belirtilen 5 kişiden 2’sinin cenazesini net bir şekilde gördüğünü, vücutlarında herhangi bir çatışma izine rastlamadıklarını söyledi. Karadeniz, “Ön kısımlarını görebildik. Yüzlerinde de vücutlarının ön kısmında da bir şey göremedim. Arka kısımlarında bir şey var mı bilemiyorum. Bir cenazenin bacağını da çevirdik ancak arka kısmında da bir şey göremedim. Çatışmada öldürüldüğü söyleniyordu, ancak çatışmaya dair biz iz olmadığı gibi yüzlerinde bile bir iz yoktu.

Vücutlarında ne morluk ne de bir ekimoz ya da bir kurşun izi göremedim. Ölenler daha çok Araplara benziyordu, mülteci olabilecekleri yönünde kuşkum var. Birinin gözünde bir beyazlık vardı ve görme problemi olan biri olabilir. Hepsinin gözlerinden bu kadar gün geçmesine rağmen yaş akıyordu. Bunun bir sebebi var mı yoksa kimyasal kullandılar da ondan mı kaynaklanıyor bilemiyorum. Daha önce birçok otopsiye girdim ama ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Aile teşhis için geldi, ancak cenazelerden hiç birinin kendilerine ait olmadığını söyledi.”

GÖZALTI SÜRELERİ 1 HAFTA UZATILDI

Muğla Ortaca ve Seydikemer bölgesinde ‘PKK’li oldukları’ gerekçesiyle 4 Ekim’de darp edilerek çırılçıplak fotoğrafları sosyal medyada yayınlanan 7 kişinin gözaltı süresi bir hafta uzatıldı. Gözaltına alınanların isimleri de netleşti.  Avukat Karadeniz, “Ekrem Altay, İsmail Bozdağ, Veysi Şengil, Mehmet Can Yiğiner ile Mustafa Yiğiner kardeşler ve kuzenleri Adnan Yiğiner, Velat Asan’ın şuanda gözaltında bulunduklarını söyledi. Haklarındaki iddianın ise “Lazkiye’den gemiyle gelerek açık denizde inip, tatil bölgelerinde sabotaj yapmak ve AKP’lilere suikast yapmak” olduğunu ifade etti. Gözaltında bulunan 5 kişinin ise hala avukatlarının olmadığını ifade eden Karadeniz, “Gözaltında olan 2 müvekkilim hala ifade vermiş değil. Savcılık ve mahkeme aşamasında ifade verecekler” dedi.

Etiketler: PKK, Muğla

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler