Muğla'da öldürülen Musa Arslan'ın amcası: 'Çatışma izi yok, işkence görmüş'

Muğla’da çatışma esnasında öldüğü iddia edilen Musa Arslan’ın amcası Abdulselam Arslan, çatışma izi olmadığını, kulağında, kalçasında ve cinsel organının etrafında morlukların olduğu söyledi.

Muğla'da öldürülen Musa Arslan'ın amcası: 'Çatışma izi yok, işkence görmüş'

Muğla’da çatışma sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen Musa Arslan’ın amcası Abdulselam Arslan, “Yeğenimin cenazesini gördüm, vücudunda kurşun izi yoktu. Sadece bazı darbeler vardı. Kulak ve kalça kısmı ile cinsel organının etrafında morluklar vardı. İşkenceyle öldürüldüklerini düşünüyorum” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre yeğeninde hiçbir kurşun izi olmadığını söyleyen amca Abdulselam Arslan, cenazeyi alıp Mersin’e giriş yaptıktan sonra polislerin kendilerini zorla mezarlığı götürdüğünü anlattı.

‘Her şey polisler tarafından hazırlandı’

“Cenazeyi eve getirmemize dahi izin vermediler” diyen Arslan, mezarlıkta da kendilerini onlarca polisin beklediğini ve yaşamını yitiren yeğeni için her şeyin polisler tarafından hazırlandığını aktardı. Amca Arslan, cenazeyi dini vecibeler ardından polis gözetiminde tek başına defnetmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Yeğeni yıkanırken imamın yanında olduğunu ve vücudunu dikkatlice incelediğini kaydeden amca Arslan, şu bilgileri verdi:

“Yeğenimi gördüm, üzerinde kurşun izi, yarası yoktu. Sadece bazı darbeler vardı. Kulak ve kalça kısmı ile cinsel organının etrafında morluklar vardı. İşkenceyle öldürüldüklerini düşünüyorum. Kurşun olmadığına göre kimyasal yollarla da öldürülmüş olabilir.”

Naaşı gördükten sonra infaz düşüncesine vardığını belirten Arslan, “Yüzde 90 infaz. Otopsi raporunu da vermediler. Otopsi raporunu 3 ay sonra ancak alabilirsiniz dediler. Bu olay infaz ve üstü kapatılmaya çalışılıyor” diye belirtti.

Avukat da ‘Çatışma izi yok’ demişti

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Toparlar Şelalesi yakınında yaşandığı iddia edilen çatışmada yaşamını yitiren 6 kişiden ikisi olan Musa Arslan ve Rojhat Seçkin’in cenazeleri kimlik tespitinin ardından dün aileleri tarafından alınmıştı.

Fakat ön otopsi raporları önce “gizlilik” ardından da “olmadığı” gerekçesiyle ne ailelere ne de avukatlara verilmemişti.

Ailelerin başvurusu üzerine cenazelerin tesliminden önce Adli Tıp Kurumu’nda 9 Ekim günü teşhise katılan avukat Günfer Karadeniz ise “Bırakın herhangi bir izi kurşun izi bile görünmüyor. Ben bir tane yara izi bile göremedim. Nasıl öldükleri muamma bu insanların” demişti.

Köyceğizliler: Çatışma sesi duymadık

Öte yandan yetkililer tarafından 6 kişinin ‘çatışma sonucu’ yaşamını yitirdiği açıklaması yapılsa da Köyceğiz sakinleri olayın yaşandığı bölgenin uğrak bir yer olduğunu, bölgede gizlenecek mekanlar bulunmadığını ve olay günü ‘yoğunluklu silah sesi duymadığını’ söylemişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler