MÖP: ‘Mam Celal halkımızın yüreğinde dost bir Kürdistan lideri olarak kalacak’

MÖP: “Mam Celal Kürdistan’da yaşayan Asuri/Süryani/Keldani halkının da can dostu, sorunlarıyla ilgilenen ve onlara karşı demokratik yaklaşımı esas alan Mam Celal’ıydı. Kürt halkının, Mezopotamya/Kürdistan’da yaşayan tüm halkların başı sağolsun.”

MÖP: ‘Mam Celal halkımızın yüreğinde dost bir Kürdistan lideri olarak kalacak’

Mezopotamya Özgürlük Partisi (MÖP), Kürt halkının tarihsel önderlerinden Celal Talabani’nin ölümü üzerine Mezopotamya/Kürdistan halklarına bir başsağlığı mesajı yayımladı.

MÖP’ün mesajında, “Mam Celal ömrünü Kürdistan özgürlük mücadelesine vermiş, Kürt halkının demokratik haklarını savunmak için mücadelenin her alanında yer almış, diktatör Saddam’ın gidşinden sonra Irak Cumhurbaşkanı olmuş ve Kürdistan tarihine adını lider Mam Celal olarak unutulmayacak şekilde yazdırmıştır” denildi.

“Mam Celal aynı zamanda Kürdistan’da yaşayan Asuri/Süryani/Keldani halkının da can dostu, sorunlarıyla ilgilenen ve onlara karşı demokratik yaklaşımı esas alan Mam Celal’ıydı” ifadeleri kullanılan mesajda “MÖP olarak bizler de bu dostluğu, Kürt halkı ile yaşamın her alanında birlikte verdiğimiz mücadele ile yaşatacağız!” denildi.

Mezopotamya Özgürlük Partisi’nin mesajının tam metni şöyle:

MÖP olarak, Asuri/Süryani/Keldani halkı adına, Mam Celal’in, Celal Talabani’nin yaşamını yitirmesini hüzünle öğrenmiş bulunuyoruz. Talabani ailesine, Kürt halkına, halklara, YNK’ye, mücadele arkadaşlarına ve demokrasi çevrelerine baş sağlığı diliyoruz.

Kürdistan ve Kürt halkının değerli liderlerinden biri olan Mam Celal’ı saygı, hürmetle anıyoruz!

Mam Celal ömrünü Kürdistan özgürlük mücadelesine vermiş, Kürt halkının demokratik haklarını savunmak için mücadelenin her alanında yer almış, diktatör Saddam’ın gidşinden sonra Irak Cumhurbaşkanı olmuş ve Kürdistan tarihine adını lider Mam Celal olarak unutulmayacak şekilde yazdırmıştır.

Mam Celal aynı zamanda Kürdistan’da yaşayan Asuri/Süryani/Keldani halkının da can dostu, sorunlarıyla ilgilenen ve onlara karşı demokratik yaklaşımı esas alan Mam Celal’ıydı..

Mam Celal Kürt halkı, halklar ve Kürdistan demokrasi mücadelesi açısından değerli bir lider, büyük bir kayıp oldu.

Mam Celal’ın halkımıza verdiği değeri önemsiyoruz. Kendisi hep halkımızın yüreğinde dost bir Kürdistan lideri Mam Celal olarak kalacaktır.

MÖP olarak bizler de bu dostluğu, Kürt halkı ile yaşamın her alanında birlikte verdiğimiz mücadele ile yaşatacağız! 

Tekrar Kürt halkı’nın, Mezopotamya/Kürdistan’da yaşayan tüm halkların başı sağolsun.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler