Mithat Sancar: Saldırıyı valiliğe bildirmemize rağmen önlem alınmadı, izlediler!

HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un Ankara Batıkent'teki cenazesine yönelik faşist saldırıya tepki gösterirken, yetkililerin telefona çıkmadığını belirtti.

Mithat Sancar: Saldırıyı valiliğe bildirmemize rağmen önlem alınmadı, izlediler!

Sancar, saldırı başlar başlamaz Ankara Valisi’nin aradığını fakat 40 dakika sonra görüşebildiklerini belirtti. Saldırının sorumlusunun valilik ve hükümet olduğunu belirten Sancar, şunları söyledi:

Mithat Sancar:  " “Saldırı başlar başlamaz arkadaşlar beni aradı. Hemen Ankara Valisi’ni cebinden aradım. Koruması çıktı. İncek’te cenazeye saldırı olduğunu ve derhal önlem alınması gerektiğini söyledim. Koruması bana ‘Hemen ileteceğim’ dedi ama Vali bana tam 40 dakika sonra döndü. Dedi ki, ‘Biz gömülmesini sağlarız.’ Neredesiniz bu saatte kadar’ diye sordum. Neredesiniz? Neden oraya takviye polis gönderilmiyor? Emniyetin bundan haberi vardı ve seyrettiler. Her birimiz valiyi, emniyet müdürünü ve ulaşabileceğimiz herkesi aradık. Telefonlarımıza çıkmadılar. Bu korkunç bir olay. Böyle bir alçalma olamaz! Bu organize bir iş. Bu olayın asıl sorumlusu hükümettir, valiliktir, emniyettir.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler