Milli Gazete'den tehdit: Son uyarı! Yılbaşını kutlama!

Milli Gazete, Reina saldırısından günler önce “Kutlama!” başlıklı bir kampanya başlatmış, “Yılbaşı bombasını patlatma” çağrısında bulunmuş, 31 Aralık sabahı ise “Bu uyarı son uyarı” demişti.

Milli Gazete'den tehdit: Son uyarı! Yılbaşını kutlama!

İstanbul Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'da yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir saldırgan vatandaşların üzerine ateş açtı. Saldırıda 1'i polis 39 kişi yaşamını yitirdi, 65 kişi yaralandı. Saldırgan olay yerinden kaçtı. 

Milli Görüş geleneğinin gazetesi Milli Gazete ise, yılbaşı kutlamalarından günler öncesinde “Kutlama!” başlıklı bir kampanya başlattı. Kampanya ilk olarak gazetenin 26 Aralık günkü manşetinde yer aldı. Bir “gönüllülük kampanyası”na öncülük ettiğini ileri süren gazetenin manşetinde “Maneviyatımıza yerleştirilen Yılbaşı bombasını kontrollü bir şekilde patlatalım” ifadeleri yer aldı. 

Gazete, 28 ve 30 Aralık günkü nüshalarında da “Kutlama!” başlıklı kampanyasına ilk sayfasından yer verdi. 

 

Reina saldırısının sabahında ise gazetenin ilk sayfası doğrudan tehdit içerikliydi. Sürmanşetteki “Kutlama!” ifadesinin yanında “Bugün, son gün. Bu uyarı son uyarı” denildi. Manşet yazısında ise “Bu gece batıl ile yoğrulmuş bir anlayışın, Allah’a isyanda cephe genişlettiği bir gece. Bu gece içki, kumar ve fuhuş ile zihinlerin iğdiş edildiği bir gece. Bugün son gün, bu uyarı son uyarı. Gel bu sese kulak ver! İmanını isyana, amelini hüsrana çevirme!” denildi. Kapakta yılbaşı kutlamalarını hedef alan demeçlere yer verilirken, “Bu gece tarafını seç” başlıklı bir de karikatür yer aldı.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler