Mercedes işçinin primine göz dikti, işçi Türk Metal'e yürüdü

2015 yılında tarihinin en yüksek üretim ve satış rakamlarına ulaşan Mercedes-Benz Türkiye, işçisinin primine göz dikti. İşçiler Türk-Metal'e yürüdü

Mercedes işçinin primine göz dikti, işçi Türk Metal'e yürüdü

2015 yılında tarihinin en yüksek üretim ve satış rakamlarına ulaşan Mercedes-Benz Türkiye, işçilerin primine göz dikti. Geçtiğimiz yıl 735 euro olan primin bu yıl 400 euro olarak ödeneceğinin açıklanması işçilerin tepkisi çekti. İşçiler, Türk Metal temsilciliğine yürüyerek, prim gaspına karşı mücadele edilmesini istedi.

Evrensel’den Eren Ergine’nin haberine göre, Mercedes Benz yöneticileri, Aksaray’da bulunan kamyon fabrikasında üretimin yavaşladığını, boşa çıkan işçilerin İstanbul Hoşdere’de bulunan otobüs fabrikasına getirdiğini ve bu nedenle primlerin düştüğünü söyledi.

Dün akşam vardiyasında primlerinin gasp edilmesine tepki gösteren Karoser Bölümü işçileri, fabrika içerisinde bulunan Türk Metal temsilcilik odasına yürüdü. Sendikanın prim gasbına karşı ses çıkarmasını isteyen Mercedes işçileri, “Temsilci yok” denilerek sendika odasından gönderildi. Sendikanın tutumuna öfkelenen işçiler, prim gaspına karşı mücadele edeceklerini duyurdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler